Każdy właściciel samochodu przynajmniej raz zetknął się z podstawową usterką szyby samochodowej, np. w formie pęknięcia lub zarysowania. Musimy jednak pamiętać, by nie bagatelizować nawet najmniejszego uszkodzenia i natychmiast udać się do profesjonalnego warsztatu samochodowego, który specjalizuje się w naprawie szyb samochodowych, np. Aga-pol.

Co zrobić przed naprawą szyby samochodowej?

Uszkodzenie szyby samochodowej może nastąpić nie tylko na skutek uderzenia kamyka czy jazdy po nierównym podłożu, ale także w wyniku intensywnej pracy wycieraczek albo częstych tras po miejscach o bardzo dużym zapaleniu. Niezależnie pd przyczyny, od razu po zauważeniu usterki jesteśmy zobowiązani do zabezpieczenia pęknięcia przed zanieczyszczeniami, ponieważ mogą one utrudnić późniejszą naprawę i przynieść niekorzystne efekty. Można tego dokonać, chociażby poprzez zaklejenie uszkodzenia z dwóch stron taśmą klejącą. Natychmiastowa naprawa szyb samochodowych jest jak najbardziej wskazana, gdyż zbagatelizowanie problemu może doprowadzić do zaburzenia pola widzenia kierowcy (rozproszone promienie słoneczne oślepiają go podczas pogodnych dni), a także uszkodzeń mechanicznych, np. niesprawnego działania poduszek powietrznych, systemu ogrzewania, nieprawidłowego usztywnienia karoserii, przecieków czy nieszczelności. Ponadto jazda z niesprawną szybą samochodową może być zauważona podczas kontroli policyjnej i zakończona mandatem.

Czy naprawa szyb samochodowych to jedyne wyjście?

Profesjonaliści mogą zaproponować też wymianę szyby – jeżeli uszkodzenie nie spełnia pewnych wymogów oraz nie należy do łatwych do naprawy. Owe zasady związane są m.in. z wielkością odprysku na szybie, długością pęknięcia, a także czasem, który upłynął od powstania szkody czy położeniem usterki. Wymiana jest znacznie droższa niż naprawa szyb samochodowych, jednak skuteczniejsza. Na korzyść naprawy działa również czas trwania operacji – wynosi zaledwie godzinę.

Na czym polega naprawa szyb samochodowych?

Każda naprawa opiera się na dokładnym i skrupulatnym oczyszczeniu miejsca usterki, a następnie wypełnienia żywicą syntetyczną za pomocą pompy próżniowej. Owo tworzywo zostaje utwardzone przy użyciu skutecznego promieniowania ultrafioletowego. Końcowym etapem naprawy szyby samochodowej jest usuwanie nadmiaru żywicy poprzez polerowanie mechaniczne bądź ręczne. Uważa się, że poprawa stanu szyby jest wystarczająco skuteczna, ponieważ doświadczenie specjalistów pokazuje, iż uszkodzony fragment odzyskuje swoją wytrzymałość w 95-100%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj