Regularny serwis klimatyzacji samochodowej to klucz do jej poprawnego działania. Nie warto na tym oszczędzać, bo potencjalne awarie wywołane przez brak odpowiedniej konserwacji tego elementu będą znacznie droższe. Przegląd klimatyzacji w samochodzie warto wykonać przynajmniej raz w roku.

Mobilny serwis klimatyzacji

Szukasz firmy, która wykonuje przegląd klimatyzacji w Warszawie? Warto zwrócić uwagę na takich specjalistów, którzy są w stanie wykonać usługę mobilnie, czyli z dojazdem do klienta. Dlaczego warto skorzystać właśnie z takiej oferty?
Przede wszystkim, nie tracisz czasu. Możesz powierzyć serwisantowi przegląd klimatyzacji w samochodzie kiedy tylko Tobie odpowiada – w czasie pracy, zakupów czy kiedy tylko chcesz. Nie musisz nigdzie jeździć czy stać w korkach. Po prostu, dajesz mu kluczyki, fachowcy wykonują serwis klimatyzacji samochodowej i auto jest gotowe!

Przegląd klimatyzacji w samochodzie – nawet na ostatnią chwilę!

Ile razy w życiu musimy zrobić coś na “ostatnią chwilę”? Serwis klimatyzacji samochodowej nie jest czynnością pierwszej potrzeby. Zwłaszcza w Warszawie, gdzie auto użytkuje się zwykle rzadko, a potrzebne staje się raz na jakiś czas, na przykład, przy okazji dalszego wyjazdu. Niestety, zwykle okazuje się, że okoliczne serwisy klimatyzacji “nie mają terminu”, a nawet jeżeli znajdziemy jakiś warsztat gotowy wykonać usługę, to zwykle trzeba czekać “bo jest kolejka” albo jechać na drugi koniec Warszawy.
Decydując się na mobilny serwis klimatyzacji możesz mieć za to pewność, że takich problemów nie będzie. Fachowcy na przegląd przyjadą w terminie, który Ci odpowiada. Ty nie musisz przekładać innych planów.

Serwis klimatyzacji samochodowej – co obejmuje?

Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnej firmy do serwisu klimatyzacji, koniecznie sprawdź, co obejmuje cena usługi przeglądu klimatyzacji samochodowej. Generalnie, jest to znacznie bardziej skomplikowana operacja niż tylko “nabicie” układu. Poniżej krok po kroku opisujemy, jak wygląda taka procedura.
Na początek, czynnik chłodzący jest usuwany z układu. Jest to konieczne aby wykonać jakiekolwiek dodatkowe prace. Kolejny etap to sprawdzenie szczelności układu – w zależności od danego przypadku, robi się to metodą ciśnieniową albo próżniową. To konieczne aby sprawdzić, czy układ nie wymaga dodatkowych działań, na przykład uszczelnienia, bo jeżeli będą wycieki to jakiekolwiek uzupełnienie klimatyzacji nie ma sensu – czynnik zwyczajnie “ucieknie” z układu.
Jeżeli na tym etapie wszystko jest w porządku, to dobry serwis klimatyzacji usuwa wilgoć z układu i dokonuje recyklingu czynnika.
Dobre serwisy klimatyzacji samochodowej wymieniają także olej w całym układzie oraz wykonują ozonowanie wnętrza pojazdu oraz układu. To szczególnie ważne w dzisiejszych, niepewnych pod względem epidemiologicznym czasach.

Jak często przegląd klimatyzacji w samochodzie?

Warto robić to przynajmniej raz w roku. Przy okazji oczywiście trzeba też wymienić filtr kabinowy w pojeździe, tak aby z nawiewów płynęło tylko czyste powietrze.

Artykuł powstał we współpracy z GAL SERWIS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj