Coraz popularniejsze są nowoczesne auta, nafaszerowane wręcz elektroniką, która daje sporo nowych możliwości, uprzyjemnia jazdę, podnosi komfort użytkowania pojazdu i zwiększa bezpieczeństwo na drodze. Zalet jest tak naprawdę multum, ale instalacje elektryczne nie są niezawodne. Zdarza się i to nierzadko, że dojdzie do jakiejś drobnej usterki lub poważnej awarii. Nie pomoże nam jednak w takiej sytuacji zwykły mechanik samochodowy, który po prostu nie posiada odpowiedniej wiedzy ani umiejętności. Trzeba wtedy szukać elektryka samochodowego, czyli fachowca zajmującego się na co dzień diagnozowaniem i naprawianiem rożnego typu problemów z elektroniką. Pojawia się tylko pytanie, jak wybrać tego odpowiedniego, który zajmie się dla nas naprawą uszkodzonego silnika elektrycznego?

Jak wybrać serwis silników elektrycznych?

Jazda nowoczesnymi autami mocno odbiega pod kątem komfortu, bezpieczeństwa i wygody od tego, co było dostępne kilkadziesiąt lat temu. Są one wyposażone w niezwykle skomplikowane układy elektryczne, które mają ogromne możliwości, ale równie dobrze mogą się popsuć. Pojawia się wtedy spory problem bo nie pomoże tutaj zwykły warsztat samochodowy. Trzeba wybrać się do elektromechanika, który posiada obszerną wiedzę i odpowiednie umiejętności oraz specjalistyczne narzędzia diagnostyczne. Wszystko to pozwala mu na dokonanie właściwych pomiarów i diagnostyki, czyli do rozpoznania usterki i przyczyny awarii. Najlepszym rozwiązaniem byłoby po prostu popytać wśród znajomych i wybrać elektromechanika z polecenia. Dobre opinie klientów, którzy skorzystali już z usług danego serwisu, mówią same za siebie. O dostępnych usługodawcach można przeczytać w Sieci. Wielu z nich ma swoje własne strony internetowe, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje, często też cennik.

Profesjonalista powinien posiadać specjalistyczne narzędzia i urządzenia, które pozwolą mu na wykonywanie wszystkich skomplikowanych napraw z zakresu elektroniki. Znaczenie ma nie tylko ich ilość i różnorodność, ale też jakość i stan. Nie chodzi tutaj oczywiście o lśniące jak nowe narzędzia, ale jeśli będą zaniedbane, niezbyt dobrze świadczy to o elektromechaniku. Powinien on posiadać nie tylko odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w tym zakresie, ale też pewne cechy osobowości. Chodzi tutaj głównie o dobrą pamięć i koordynację wzrokowo-ruchową, analityczne myślenie, spostrzegawczość, zdolności techniczne, cierpliwość. Sprawdzić należy to, czy warsztat specjalizuje się tylko w określonej marce aut czy zapewnia kompleksową obsługę wielu pojazdów. Na uwadze powinno się mieć także jakość obsługi. Już sam wywiad z klientem i oględziny samochodu sporo mówią o pracownikach. Bardzo ważne będzie też odpowiednie zabezpieczenie auta przed wykonaniem usługi, łatwo przecież o ubrudzenie czegoś czy nawet uszkodzenie.

Profesjonaliści wykonują usługi starannie, z dbałością o szczegóły, zgodnie z przyjętymi standardami. O wszelkiego typu pracach informują przed ich wykonaniem, a nie po fakcie dokonanym jak niestety ma w zwyczaju wiele warsztatów. Znaczenie będzie miało nawet to, czy pracownicy obsługujący klienta mają adekwatne ubranie bo są przecież reprezentantami firmy. Bylejakość już na wstępie nie jest dobrą wizytówką. Można mieć wtedy wątpliwości co do jakości świadczonych usług. Fachowcy noszą odpowiednią odzież roboczą, przepisowe obuwie ochronne. Mogłoby się wydawać, że to mało istotne elementy, ale wszystko to przekłada się na profesjonalizm. To samo dotyczy uporządkowanego terenu na zewnątrz zakładu, zadbanej i dobrze oznakowanej przestrzeni wewnątrz. Wszechogarniający bałagan i chaos nie najlepiej świadczą o warsztacie i wskazują na to, że nasz samochód także może zostać potraktowany niedbale.

Serwis silników elektrycznych cena – z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Awaria silnika elektrycznego może przyczynić się do wystąpienia niemałych problemów, dlatego nie należy zwlekać z jego naprawą u fachowca. Jeśli dojdzie do poważnej awarii, koniecznością może być przezwojenie silnika, co wymaga wymienienia szeregu przewodów, właściwego ich podłączenia i zabezpieczenia. Wszystko to oczywiście kosztuje, ale ile? Ceny mogą być bardzo zróżnicowane, w zależności od stopnia problemu, modelu silnika, renomy warsztatu i nawet miejscowości. Dobry elektromechanik będzie cenił swoje usługi, ale idzie to w parze z ich jakością. Nie ma sensu szukać najtańszych rozwiązań bo okażą się tylko pozorną oszczędnością. Wszelkiego typu prace związane z elementami elektrycznymi najlepiej będzie powierzyć doświadczonemu profesjonaliście, który zna się na rzeczy i nie trzeba po nim niczego poprawiać.

Ceny przewinięcia silnika rozpoczynają się od kilkunastu złotych i dochodzą do nawet kilku tysięcy. Sporo firm ma już gotowe cenniki, gdzie wyszczególnione są ceny poszczególnych usług. Inne serwisy z kolei dokonują indywidualnej wyceny, na którą składa się wiele czynników. Na koszt końcowy wpływa w dużym stopniu napięcie i moc silnika. Dalej mamy obroty, typ silnika i zakres naprawy. Inne wydatki czekają nas w przypadku przezwojenia samego wirnika czy stojana silnika niż całego układu. Jednym słowem – trzeba liczyć się z niemałymi kosztami. Wynika to z tego, że naprawa silników elektrycznych jest żmudnym i czasochłonnym zajęciem. Wymaga precyzji i odpowiednich umiejętności, a za wszystko trzeba niestety zapłacić. Im więcej pracy włoży elektromechanik, użyje specjalistycznych urządzeń i narzędzi, tym cena końcowa świadczonych usług będzie wyższa. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak powierzenie tego zadania fachowcowi, aby uniknąć jeszcze większych wydatków na skutek nieprofesjonalnej naprawy.

Można też skorzystać z usług mobilnego serwisu, wycena jest wtedy indywidualna. Zapłacić trzeba za dojazd do klienta i roboczogodzinę. Zwykle godzina pracy kosztuje ponad 100 złotych. Przykładowo przezwojenie stojana prądnicy może kosztować nas od 240 do 350 złotych a wirnika prądnicy średnio 180-220 złotych. Zaleca się korzystać z usług serwisu autoryzowanego aniżeli tego nieautoryzowanego, jeśli zależy nam na:

• pełnym profesjonalizmie,
• bezpieczeństwie,
• niezawodności,
• długofalowych oszczędnościach,
• zachowaniu wysokiego standardu,
• gwarancji,
• przeprowadzeniu napraw zgodnie z wymaganiami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj