Monitorowanie pojazdów stało się ostatnimi czasy bardzo pomocnym rozwiązaniem. Najczęściej jest ono wykorzystywane przez duże firmy, które stale sprawdzają lokalizację swoich pracowników. Umożliwia to nie tylko śledzenie samochodów, ale również stwarza pewną ochronę przed ich kradzieżą. Czym tak naprawdę jest monitoring GPS i kiedy się go stosuje?

Co to monitoring GPS i w jakich sytuacjach jest wykorzystywany?

Monitoring GPS obecnie jest najczęściej wykorzystywany w przedsiębiorstwach, które zajmują się branżą logistyczną czy transportem. Dzięki niemu pracodawcy mogą bez problemu sprawdzić, w jakim miejscu znajduje się pracownik oraz jaką trasę zdążył już pokonać. To małe rozwiązanie pomaga w dokładny sposób rozliczyć się z pracownikiem. Oczywiście jego zasięg zależy głównie od firmy. Niekiedy zdarza się, że monitoring obejmuje teren Polski, a czasami teren nawet całej Europy, co jest bardzo pomocne w przypadku zagranicznych transportów. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla dużych jak i małych przedsiębiorstw. Oczywiście korzystają z niego nie tylko przedstawiciele firm. Prywatne osoby wykorzystują monitoring GPS w celu ochrony samochodu przed kradzieżą.

Zalety śledzenia pojazdów

Oczywiście samo kontrolowanie pracy jest istotną kwestią w przypadku korzystania z monitoringu. Pracodawca ma bezpośredni kontakt z pracownikiem i może w każdej chwili sprawdzać jego postępy  za pomocą kilku kliknięć na ekranie telefonu. Jednak ma to wiele innych zalet. Przede wszystkim monitoring GPS stanowi ochronę przed kradzieżą pojazdu czy jego wyposażenia. Lokalizator GPS to małe urządzenie, które przeważnie umieszcza się w mało widocznym miejscu. Należy to zrobić w taki sposób, aby potencjalny złodziej nie wiedział, że pojazd jest monitorowany. W razie kradzieży można w bardzo prosty sposób namierzyć auto i jednocześnie złapać złodzieja. Nowoczesne systemy monitoringu GPS, te oferowane przez firmę Gannet, posiadają również funkcję, która może unieruchomić samochód. Wystarczy wysłać w tym celu odpowiedniego SMS-a, a system uniemożliwi odpalenie auta, jednocześnie nie doprowadzając do kradzieży pojazdu.

Jak wybrać dobry monitoring GPS?

Obecnie na rynku sprzedaży znaleźć można bardzo dużo lokalizatorów GPS. Jednak nie należy wybierać tego najdroższego. Przede wszystkim warto zwracać uwagę na funkcje, jakie posiada oraz na jego wielkość. Im mniejszy sprzęt, tym łatwiej będzie można schować go w niewidocznym miejscu. Istotne również będzie zasilanie. Najczęściej są to baterie, dlatego ważne, aby miały długą żywotność. Samo urządzenie GPS zamontowane w środku samochodu może znajdować się na desce rozdzielczej. Dzięki temu służy pomocą, w przypadku, gdy kierowca pomyli drogi. Obecnie pracodawcy posiadają odpowiednie aplikacje na telefony, dzięki którym w bardzo szybki sposób mogą sprawdzać lokalizację pracowników.

Monitorowanie pojazdów to przede wszystkim dbałość nie tylko o pojazd i jego wyposażenie, ale również o naszych pracowników. Bezpieczeństwo w czasie jazdy zawsze powinno stać na pierwszym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj