Auta klasy premium już same z siebie przykuwają oko, jednak czasem jest to niewystarczające. Jak zatem sprawić by wyróżniały się jeszcze bardziej, niż dotychczas?

Tuning samochodów luksusowych – na czym dokładnie polega?

Drapieżne, szybkie i drogie – nie bez powodu auta luksusowe i supersamochody kojarzą się właśnie z tymi określeniami. Często już same w sobie, w swoim pierwotnym designie prezentują się bardzo atrakcyjnie i przykuwają spojrzenia wszystkich wokół. Dla niektórych właścicieli takich pojazdów jest to jednak niewystarczające i pragną osiągnąć jeszcze lepszy, wręcz spektakularny efekt. Właśnie w tym celu tuninguje się auta klasy premium.

Samo pojęcie tuning oznacza ulepszenie pojazdu. Można to robić na różne sposoby, od najbardziej oczywistych jak zmiana lakieru czy oklejanie, poprzez bardziej zaawansowane i trudne przeróbki, jak na przykład wymiana części czy dostosowywanie dźwięku wydechu do wizji posiadacza samochodu. Wszystko po to, by auto wyróżniało się jeszcze bardziej, było jedyne w swoim rodzaju i zyskało tzw. pazur.

Nie tylko wnętrze, ale również wygląd

Tuning samochodów luksusowych może odbywać się na dwa sposoby: od strony wizualnej lub od strony mechaniki i części pod maską. W pierwszym przypadku skupiamy się na nadaniu zewnętrznej powłoce auta ciekawego wyglądu. Często w tym celu wymienia się body kit, maluje na inny kolor czy stosuje alufelgi Mercedes Benz o urzekającym czy drapieżnym designie. Tuning od strony mechanicznej ma z kolei na celu poprawienie osiągów auta, uczynienie go bardziej agresywnym na drodze. Często też pracuje się nad tym, aby wydech dawał ten specyficzny, podnoszący włoski na karku dźwięk, który tak bardzo kojarzy nam się właśnie z usportowionym, pięknym i szybkim pojazdem.

Ile to kosztuje?

Ceny tuningu aut luksusowych są bardo różne i bardzo płynne. Wszystko bowiem zależy od tego jaką mamy wizję oraz jak dużo elementów będzie w pojeździe zmienianych. Ważna jest nie tylko marka, ale też i model. Przykładowo, tuning samochodów Mercedes Benz może być bardzo podobny na pierwszy rzut oka, jednak dla każdego modelu da się wykonać nieco inne modyfikacje, i przede wszystkim każdy będzie wymagał indywidualnego podejścia. Jeżeli więc jesteśmy zainteresowani zmianą dla naszego ukochanego superauta, powinniśmy po prostu umówić się na spotkanie i dokładnie omówić, jaką mamy wizję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here