Kamera cofania to popularny wariant wyboru wśród przydatnych urządzeń samochodowych. Zdecydowanie częściej wybierana niż tradycyjne czujniki parkowania. Jakie zatem kamera ma zalety? Specyfikę tego urządzenia oraz jego pozytywy przedstawimy w poniższym artykule.

Czujniki parkowania – czy to lepsze rozwiązanie?

Wiele osób uważa, że czujniki parkowania są lepszym rozwiązaniem na co dzień. Mimo braku wyświetlacza, na którym wyświetlałby się obraz. W przypadku czujników byłyby to cyfrowe linie, oszacowujące położenie samochodu, a nie pogląd tego, co dzieje się z tyłu. Poprzez sygnały ostrzegawcze sygnalizują odległość pojazdu od przeszkody. Niestety ich dużym minusem jest to, że sygnały te pojawiają się już, wtedy gdy jesteśmy nawet od danego samochodu lub elementu oddaleni o 40-50 cm. Najczęściej czujniki znajdują się z tyłu auta, np. na tylnych zderzakach. Można zamontować je również z przodu, a także po bokach. Wymaga to jednak dodatkowych specjalnych otworów. Nie zawsze wyglądają one estetycznie, co niekiedy zniechęca kierowców do wyboru tego typu urządzenia.

Kamera cofania – zalety posiadania

Kamera cofania to precyzyjne urządzenie, które ma bardzo dużo praktycznych zalet. Montuje się ją w tylnej części auta – zderzak bądź ramka tablicy rejestracyjnej. Drugie z tych rozwiązań jest najczęściej wybierane. Z kolei wyświetlacz instaluje się na desce rozdzielczej wewnątrz pojazdu, na przedniej szybie bądź montuje się w lusterko wsteczne (wówczas obraz wyświetli się podczas wrzucenia biegu wstecznego). Podgląd, jaki zapewnia nam ekran to przejrzysty obraz wraz także z cyfrowymi liniami, które mają za zadanie pomóc nam dodatkowo określić położenie samochodu. Ciekawym rozwiązaniem wybieranym przed kierowców jest kamera cofania z rejestratorem. Zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo podczas jazdy. Najwyższa jakość materiałów, stabilizacja obrazu oraz ochrona przed wstrząsami, to kolejne z cech tego urządzenia. Zdecydowanie manewry parkowania oraz cofania staną się o wiele prostsze, jeśli zdecydujemy się na kamerę cofania. Musimy jedynie zaopatrzyć się w odpowiedni model o wysokiej jakości. Na rynku dostępna jest bezprzewodowa oraz przewodowa wersja tego urządzenia. W przypadku pierwszego rozwiązania kamerę łączy się z wyświetlaczem najczęściej poprzez Wi-Fi bądź specjalnie oprogramowanie. Przewodowa wersja może przysporzyć nam nieco więcej kłopotów, ale to sprawdzone rozwiązanie, które zapewnia nam przejrzysty i precyzyjny obraz.

źródło zdjęcia: pl.freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here