Beautiful bearded man receiving car keysOpel Corsa przez wiele lat funkcjonowania na motoryzacyjnym rynku, zaskarbił sobie sympatię milionów kierowców. Auto zyskało tez opinię samochodu kobiecego, z racji tego, że to właśnie panie często decydowały się na jego zakup. Najnowszy Opel Corsa dalej urzeka swoim ciekawym wyglądem i funkcjonalnością. I co ciekawe, nie tylko panie.

Pierwszy Opel Corsa zadebiutował w 1983 roku. Aktualnie, od 2014 roku, produkowana jest jego piąta generacja. Opel Corsa E powstał w oparciu o poprzedni model, który cieszył się ogromną popularnością. Producent zastosował nowy, bardziej agresywny i wyrazisty przód, z charakterystycznym, uśmiechniętym wlotem powietrza i fantazyjnie zaprojektowanymi reflektorami, a także nowy tył, z przyciągającymi wzrok lampami i ciekawym kształtem tylnej szyby. W stosunku do poprzednika, auto otrzymało też mocne przetłoczenie z boku. Pięciodrzwiowa Corsa jest bardzo dynamiczna i nowoczesna, a jej ciekawy wygląd podkreślają śmiałe kolory nadwozia.

Bezpieczniejszy

Nowe auto zyskało oczywiście cały szereg nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, które doceni każdy, kto porusza się na co dzień po mieście. Tryb City sprawia, że elektryczne wspomaganie kierownicy EPAS działa z większą siłą, przez co można łatwiej manewrować samochodem na parkingu. Auto posiada przednie, czołowe i boczne poduszki powietrzne, a także poduszki kurtynowe, chroniące przy uderzeniach bocznych.

Auto można wyposażyć w fotochromatyczne lusterko wewnętrzne, chroniące przed oślepianiem, systemy ostrzegające przed niezamierzoną zmianą pasa czy kolizją z poprzedzającym pojazdem, a także w układ rozpoznawania znaków drogowych (ostrzega między innymi o ograniczeniach prędkości) i czujnik deszczu, który automatycznie uruchamia wycieraczki.

Bardziej multimedialny

Samochód można wyposażyć w system multimedialny IntelliLink z wyświetlaczem dotykowym o przekątnej 6,95 cala, który umożliwia między innymi korzystanie z nawigacji. Poza tym auto może też mieć na pokładzie system telemetryczny OnStar. Dzięki niemu będzie można łatwo wyszukiwać restauracje, hotele i stacje benzynowe, wezwać pomoc drogową w razie awarii, a także pomoc w razie wypadku. Nie bez znaczenia jest też możliwość zdalnego sprawdzenia ciśnienia w oponach, stanu technicznego auta (zdalna diagnostyka) oraz domknięcia szyb przy użyciu aplikacji na smartfonie. Auto można też łatwo odnaleźć na wielkim parkingu, po naciśnięciu odpowiedniej opcji na telefonie, samochód uruchomi światła i klakson.

Bardziej oszczędny i dynamiczny

Nowa, pięciodrzwiowa Corsa może też pochwalić się szeregiem nowoczesnych i bardzo oszczędnych jednostek napędowych. Litrowa, benzynowa, turbodoładowana jednostka XFT (moc 115 KM) zużywa średnio 5,2 l/100km, a jej słabsza wersja, o mocy 90 Km, zaledwie 4.6 l/100km. Wysokoprężny silnik 1.3 DTC, dostępny w dwóch wariantach mocy (75 i 95 KM) potrzebuje mniej niż 4 l oleju napędowego na 100 km.

Oszczędna, nowoczesna, multimedialna, dostosowana do każdego miasta Corsa, czeka na klientów w firmie Auto Żoliborz, która zaprasza do swoich salonów w Ząbkach, Piasecznie i Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here