00033598_32Jak powszechnie wiadomo rynek samochodów używanych umacnia się z roku na rok. Polacy zdecydowanie chętniej kupują auta z drugiej ręki niż Czesi, Słowacy czy Węgrzy. Prócz zjawisk typowo socjologicznych na trend ten wpływają niewygórowane stawki ubezpieczeniowe. Szczególnie jeśli porównamy jest z innymi krajami Unii Europejskiej oraz samochodami nowymi.

Auto używane podobnie jak nowe można finansować za pomocą wsparcia kredytowego. Jeśli w orbicie naszych zainteresowań znajduje się jakaś konkretna marka, warto sprawdzić czy dealer samochodowy nie posiada specjalnej oferty dedykowanej używanym pojazdom. Takie usługi oferuje na przykład RCI Banque oraz Dacia – https://www.daciafinansowanie.pl/finansowanie/kredyt-na-samochody-uzywane.

Oferta Dacii Finansowanie to klasyczny kredyt, który opiera się na system równych miesięcznych rat i okresie kredytowania nawet do 4 lat. Należy pamiętać, że używany samochód musi spełniać pewne kryteria. Przede wszystkim jego wiek nie może przekroczyć 10 lat (liczona jest data pierwszej rejestracji). Tym samym pod koniec okresu kredytowania auto nie może przekroczyć lat 14. Reszta zasad finansowania dotyczy praktycznie spraw formalnych.

Przy zawieraniu umowy klient indywidualny musi pamiętać o tym, żeby przedstawić dowód osobisty, paszport lub ważne prawo jazdy. Ponadto niezbędne jest przygotowanie dokumentu potwierdzającego źródło i wysokość średnich dochodów (netto) z ostatniego kwartału.

Przedsiębiorcy muszą przejść trochę więcej procedur, aczkolwiek cały proces nie jest wyjątkowo skomplikowany. Tak samo jak klienci indywidualni są oni zobligowaniu do dostarczenia dokumentów tożsamości (wszystkich reprezentantów spółki). Klient korporacyjny dodatkowo musi przedstawić:

  • Dokumenty przedstawiające kondycję finansowa przedsiębiorstwa
  • Wpis do ewidencji działalności gospodarczej lub Krajowego Rejestru Sądowego
  • NIP oraz Regon

Tak w skrócie wygląda standardowa oferta kredytowa na zakup używanego samochodu marki Dacia. Warto się z nią zapoznać jeśli poszukujemy solidnego ekonomicznego auta, o dobrym stosunku jakości do ceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here