Niejedna osoba doskonale wie jak wygląda riksza i do czego służy tego typu pojazd. Rikszę możemy określić mianem taksówki ekologicznej. Koncepcja świetnie sprawdza się szczególnie w mniej zamożnych krajach, czy też egzotycznych zakątkach świata, gdzie wożenie turystów pojazdem napędzanym za pomocą łańcucha rowerowego jest jedną z form taniego przemieszczania się.

 

Eko riksza VOI Concept

 

Jednak obecnie pojęcie rikszy nieco ulega zmianie. Nowością okazują się pojazdy napędzane za pomocą silnika elektrycznego. Są to maszyny gdzie klient zasiada wygodnie w specjalnie zaprojektowanej kabinie, za którą znajduje się kierowca prowadzący taki pojazd. Niektóre firmy konstruktorskie specjalizujące się w produkcji samochodów i motocykli sięgają do właśnie tego typu rozwiązań, tym bardziej, że mówimy tu o pojazdach hybrydowych, przyjaznych środowisku, a z racji niewielkich gabarytów maszyna taka może sprawnie poruszać się nawet podczas tłoku ulicznego, skutecznie wymijając korki na drogach.

Doskonałym przykładem jest tutaj elektryczna eko riksza, a zatem niemiecko-singapurski VOI Concept. Niewątpliwie mówimy tutaj o prototypie maszyny, która jednak nie jest jedynie wymysłem projektantów, ale bardzo realną propozycją, która powinna w niedługim czasie ujrzeć przysłowiowe „światło dzienne” i trafić na rynek. Wspomniana tutaj riksza może rozwijać prędkości sięgające 49 km/h.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj