Są osoby, które ogromna wagę przywiązują do prędkości samochodu. Im szybszy pojazd, tym lepszy. Liczy się wówczas prędkość maksymalna, przyspieszenie i ilość koni mechanicznych. Jeżeli na tym ma polegać wybór dobrego pojazdu to należy tu wspomnieć o samochodach sportowych. I tutaj swoja propozycje ma włoskie Lamborghini.

Najnowszy model tego niezwykłego samochodu to Huracan i już sama nazwa zdradza, że nie jest to byle jaka maszyna. Na wielkie uznanie zasługuje ogromna liczba koni mechanicznych sięgająca aż 580. Ten pojazd z napędem na tylna oś, silnikiem V10 o pojemności 5,2 litra i o momencie obrotowym sięgającym 540 Nm to auto, które zadowoli najbardziej wymagających entuzjastów szybkiej jazdy i dobrych osiągów. Na tym jednak kończy się lista pochwał ponieważ za tak dobry model przyjdzie nam słono zapłacić.

Warto tu wspomnieć o tym, iż Lamborghini Huracan to nie jest jedyny model z tej serii, gdyż możemy tu rozróżnić LP580-2, jak również LP610-4. Ja łatwo zgadnąć liczba odnosi się tu do ilości koni mechanicznych, a zatem w tym drugim przypadku mówimy aż o 610 KM. Samochód potrzebuje 3,4 sekundy by rozpędzić się do „setki”. Prędkość maksymalna to już granica sięgająca osiągami do bolidów, a wynosi ona 320 km/h.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj