problemPlanując podróż, lub już w trasie często zastanawiamy się, „co by było gdyby”. Gdyby trzeba było wybrać pomoc drogową, to jak? Czym się kierować? Zadzwonić do pierwszej z brzegu? Szukać opinii? Ale gdzie?

Firm, zajmujących się pomocą drogową jest mnóstwo. Wiele istnieje od lat, powstają nowe. Posiadają szeroki wachlarz usług, dostosowują cenniki do klienta i rodzaju usługi. Jak wybrać tę, która spełni nasze oczekiwania?

Dlaczego szukać wcześniej?

Decydując się na dalszą podróż, warto przewidzieć, że może zdarzyć się nieplanowana awaria samochodu i już wcześniej sprawdzić jakie firmy działają wzdłuż trasy, którą będziemy się poruszać. Nie zawsze bowiem w sytuacji stresowej jesteśmy w stanie rozważyć wszystkie opcje, a też nie wszyscy poruszamy się autami posiadającymi bogaty pakiet ubezpieczeń, w tym usługę Assistance.

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, to przegląd oferty na stronie internetowej danej firmy z branży pomocy drogowej. Porównując oferty kilku firm, wg jednego kryterium, czyli usługi i ceny, wyłonimy te najbardziej interesujące. Warto przyjrzeć się zakresowi usług, np. czy dana firma posiada warsztat, wulkanizację, czy współpracuje z warsztatem lub wulkanizacją, czy wreszcie zajmuje się tylko transportem auta pod wskazany adres. W nieznanym terenie będzie problematyczne znaleźć jeszcze dobry warsztat. Co ciekawe, dobra pomoc drogowa zaoferuje naprawę na miejscu, jeśli awaria nie jest zbyt poważna. Dobre firmy z branży dysponują pojazdami zastępczymi na czas dłuższych napraw.

Kryteria poszukiwań

Wymiana koła lub dostawa paliwa to usługi, które nie powinny być zbyt drogie, ponieważ należą do drobnych awarii na drodze, w związku z tym, koszt takiej usługi nie powinien mocno uszczuplać naszej kieszeni. Warto poszukać w tym wypadku oferty najtańszej, ze względu na znikomy stopień skomplikowania usługi. W trakcie poszukiwań zwrócić należy uwagę na referencje danej firmy, opinie o niej, jej doświadczenie. Można poszukać obiegowych opinii, zaznajamiając się równocześnie z referencjami i poleceniami umieszczonymi na oficjalnej stronie firmy. Pamiętaj, że każdy kij ma dwa końce, a w każdym powiedzeniu i opinii drzemie ziarno prawdy, jednak wolna amerykanka w Internecie zachęca często firmy do tworzenia czarnego wizerunku konkurencji.

Czym charakteryzuje się dobra pomoc drogowa?

Szerokim wachlarzem usług, dobrym sprzętem, dającym możliwość podejmowania się kilku zleceń w różnych miejscach równocześnie, dającym możliwość przeprowadzenia skomplikowanych akcji, np. wydobycia samochodu z garażu podziemnego, załadunku samochodu z zablokowanymi kołami lub bez kół. Najlepsze firmy proponują kompleks usług – holowanie, naprawę, auto zastępcze, parking często również pomoc w uzyskaniu odszkodowania. Nie bez znaczenia jest czas reakcji. Nikomu raczej nie chce się siedzieć bezczynnie na poboczu w oczekiwaniu na holownik. Wtedy chyba nawet cena przestaje mieć znaczenie. Warto też zastanowić się, jaki obszar działania ma wybrana przez nas pomoc drogowa, bo jeśli wybrana przez nas firma musi dotrzeć do nas, jadąc przez pół Polski, to cudów nie ma, na szybką pomoc nie ma co liczyć. Dlatego nie zawsze warto korzystać z firmy, którą doskonale znamy ze swojego terenu, skoro awarię mamy w drugim końcu kraju.

Najważniejsze zaś, aby pomoc drogowa, na którą się zdecydujemy przyjmowała zlecenia przez całą dobę. Czynny przez siedem dni w tygodniu, w niedziele, święta telefon alarmowy jest gwarancją, że nie zostaniemy sami na drodze w nocy, podczas podróży na święta lub urlop, jadąc tranzytem przez kraj. Wiadomo, że momentu kolizji lub awarii nikt nie wybiera, a takie nieprzyjemne sytuacje zdarzają się najczęściej w najmniej odpowiednim momencie.

Z wyborem pomocy drogowej nie czekajmy, aż coś się wydarzy. Lepiej wybrać najlepszą jeszcze zanim będziemy musieli skorzystać z jej usług. Warto „dmuchać na zimne” przed wyruszeniem na dłuższą trasę.


Artykuł przygotowała firma Pomoc Drogowa Gex-Hol z Krosna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here