Jak wiadomo rynek motoryzacyjny rozwija się prężnie i co roku trafia się kilka nowych modeli pojazdów różnych marek. Zawsze też trafi się jakaś perełka, często też mówimy o kolejnych wersjach już powstałych modeli. Wiemy doskonale, że celem producentów jest zazwyczaj lepsza jakość i niejednokrotnie jakieś rozwiązania, nowinki mające zachęcić do kupna nowego auta.

Jeżeli już mówimy o nowych samochodach to warto wspomnieć o propozycji jaką jest Kia Niro. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż jest to model, który swą premierę będzie miał w 2016 roku. To co wiemy na pewno i co jest kluczowe to fakt, iż mówimy tu o samochodzie z napędem hybrydowym.

Jeżeli już mówimy o parametrach technicznych to mamy tutaj 105 KM, i moment obrotowy dochodzący do 147 Nm. Hybryda ta wyposażona jest w silnik benzynowy 1.6 GDI. Zatem mamy tu silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Oczywiście Kia będzie też wyposażona w silnik elektryczny. W tym przypadku mówimy o mocy 32 kW, która to będzie możliwa dzięki bateriom akumulatorów litowo-polimerowych. Ich pojemność to 1,56 kWh. Samochód wyposażono w sześciostopniową przekładnię dwu-sprzęgłową. Warto też nadmienić, że odnośnie technologii dotyczącej napędu elektrycznego przewidziany jest też model zasilany ze źródła zewnętrznego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj