Mercedes bije rekord

0
2091

Rok 2013 okazał się najłaskawszy dla koncernu Mercedes. Niemiecka firma pobiła swój rekord w produkcji aut. W minionym roku, przez 12 miesięcy Mercedes wyprodukował ponad 1,49 miliona aut.

Niewątpliwie statystyki produkcji poprawiły się dzięki rozpoczęciu produkcji i otworzeniu nowych linii dla modelu CLA. Doskonale pokazują to statystyki pierwszych 4 miesięcy sprzedaży, kiedy to model CLA trafił do odbiorców w blisko 12 tysiącach egzemplarzy.

Prócz modelu CLA, Mercedes w 2013 roku rozpoczął produkcję zupełnie nowego modelu S. Przypomnijmy, że jest to jeden z najpopularniejszych i najczęściej identyfikowanych modeli z marką Mercedes. Fabryka w Sindelfingen produkowała ponad 460 aut klasy S dziennie.

Rok 2014 to kolejne plany i ambitne spojrzenie w przyszłość. Mercedes zapewne pobije kolejny rekord. Będzie to możliwe dzięki inwestycjom, które poczyniła niemiecka firma. Ten rok będzie rokiem nowości od Mercedesa, który ma zamiar wypuścić na rynek rekordową ilość nowych modeli. Ubiegły rekord został ustanowiony w 2009 roku. Będzie to możliwe dzięki wspomnianym inwestycjom. Mercedes zainwestował około 1 miliarda euro w fabrykę w Sindelfingen, 1,2 miliardy euro w zakład w Rastatt oraz 1 miliard euro w fabrykę w Bremen. Ponadto niemiecki koncern rozpoczyna produkcję w Chinach oraz Brazylii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj