Hennessey Venom F5 – nowy supersamochód

0
3003

venom f5

Na rynku superaut pojawił się nowy egzemplarz. Oto Hennessey Venom F5, potężna motoryzacyjna konstrukcja, która wyróżnia się kształtami, ciekawym designem i co najważniejsze – niespotykaną mocą. Czyżby kolejna konkurencja dla Bugatti? Przekonamy się.

Venom F5 jest tworem amerykańskiej firmy Hennessey Performance. Pasjonaci motoryzacji wiedzą, że firma ta od wielu lat walczy o prym prędkości – jak do tej pory bezskutecznie. Venom F5 ma zmienić tą patową sytuację. Sam F5 jest pewnym usprawnieniem dobrze znanego modelu GT. Firma nie zmieniła jednostki napędowej (F5 posiada 7 litrowy silnik V8 o mocy 1400 koni mechanicznych). Producent zapewnia, że F5 rozpędzi się do około 290 mil na godzinę, co daje blisko 467 kilometrów na godzinę. Jest to zdecydowanie najlepszy wynik wśród aut, które są dopuszczone do ruchu publicznego.

F5 różni się od poprzedniego modelu GT nowym dyfuzorem, regulowanym skrzydłem i poprawioną aerodynamika, która zdaniem wielu przeszkodziła amerykańskiej firmie w biciu rekordów prędkości. Mimo prawdziwie potwornej jednostki napędowej, GT nie pobił rekordu prędkości.

Jeżeli chcielibyście kupić sobie Venoma F5 – spieszcie się. Amerykańska firma planuje wyprodukować zaledwie 30 egzemplarzy. Pierwsze z ich zostaną wysłane klientom dopiero w 2016 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj