Jak wiadomo okres wakacyjny to często czas, w którym statystyki policyjne bywają przerażające. Wszystko dlatego, że z powodu dużej ilości wyjazdów zachodzi prawdopodobieństwo większej ilości wypadków. I niestety przypuszczenia, że takich wypadków i stłuczek będzie więcej, często się sprawdza w praktyce. Na szczęście okazuje się, że tegoroczne wakacje były na drogach znacznie spokojniejsze od lata zeszłego roku. Policja opublikowała już pierwsze statystyki, z których jasno wynika, że w okresie lipca i sierpnia na polskich drogach doszło do mniejszej liczby wypadków.

Było też mniej, o ponad sto, wypadków śmiertelnych, a obrażenia ciała w wyniku wypadków drogowych podczas wakacji 2013 odniosło o 1000 osób mniej niż w roku poprzednim. Oczywiście dane wciąż są zatrważające, ale tendencja malejąca pozwala mieć nadzieję na to, że Polacy oraz inni użytkownicy polskich dróg po prostu jeżdżą ostrożniej. Z pewnością wpływ na zmniejszenie się liczby wypadków ma także poprawiający się stan dróg i coraz bardziej rozbudowywana sieć autostrad. Niestety wciąż nie maleje zbytnio liczba kierowców, którzy za kierownicę swojego pojazdu wsiadają w stanie nietrzeźwym.

Takich ludzi, oczywiście zatrzymanych przez policję, było ponad 29.000 zarówno w tym, jak i w ubiegłym roku. Oczywiście statystyki opublikowane przez policję wciąż nie są pełne. Nie obejmują jeszcze tego, co działo się na drogach w ostatni wakacyjny weekend, kiedy wiele osób wracało z wyjazdów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj