opona klasy AAZainteresowani motoryzacją zapewne wiedzą, że obecnie duży nacisk w tej branży kładziony jest na ekologię. Niemal wszystkie koncerny motoryzacyjne poszukują rozwiązań, które byłyby jak najbardziej korzystne dla środowiska naturalnego. Trend ten nie ominął także firm zajmujących się produkcją opon samochodowych. Podczas tegorocznych targów genewskich firma Dunlop przedstawiła nowoczesne opony klasy AA, które są obecnie jednymi z najbardziej zaawansowanych opon na świecie.

Zaprezentowane na stoisku firmy Dunlop opony Dunlop Sport Blue Response mogą pochwalić się tym, że spełniają najwyższe, ustalone przez Unię Europejską normy. To właśnie dzięki temu opony te mogą pochwalić się klasą AA. Takie oznaczenie informuje o tym, że ta nowoczesna opona jest nie tylko bezpieczna dla osób podróżujących samochodem w nią wyposażonym, ale też bardzo ekonomiczna i oczywiście spełnia wszelkie wymogi ekologii. Niestety prezentowana podczas targów opona to wciąż wersja przygotowana z myślą o przeprowadzeniu testów. W związku z tym nie można na razie liczyć na to, że wkrótce będzie można kupić ją w sklepach z artykułami samochodowymi.

Jak zapowiadają jednak właściciele marki Dunlop, firma spodziewa się bardzo wysokich i w pełni zadowalających wyników testów. A to oznacza, że być może już wkrótce ogłoszona zostanie data wprowadzenia tej i innych opon tego typu do masowej produkcji. Z pewnością fakt ten stanowiłby niebywałą rewolucję w przemyśle motoryzacyjnym i zmienił na zawsze technologię tworzenia opon samochodowych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj