McLaren P1

0
2769

McLaren P1McLaren P1 to pojazd, który nazywany jest supersamochodem. Uczestnicy tegorocznych targów w Genewie mieli okazję obejrzeć produkcyjny i trzymany dotąd w wielkiej tajemnicy model tego nowego samochodu tworzonego przez koncern Ferrari. Trzeba przyznać, że pojazd robi wrażenie. Już sam jego design sprawia, że po tym aucie można się wiele spodziewać. Nowoczesna, bardzo sportowa linia sugeruje, że jazda tym samochodem każdemu wielbicielowi motoryzacji dostarczy niezapomnianych przeżyć.

McLaren P1 charakteryzuje przede wszystkim ciekawy i rzucający się w oczy żółty lakier. Dodatkowo jest to samochód bardzo lekki. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów jego twórcom udało się uzyskać masę zaledwie 1300 kilogramów. Jednak to nie wszystkie zalety tego samochodu. McLaren P1 wyposażony został w siedmiobiegową skrzynię biegów. Jego napęd stanowi nowoczesny i bardzo wydajny silnik V8, którego pojemność wynosi 3,4 litrów. Napęd tego samochodu to połączenie tradycyjnego silnika spalinowego z systemem KERS. Takie rozwiązania stosuje się obecnie jedynie w bolidach Formuły1. To nowoczesne rozwiązanie sprawi, że samochód będzie mógł przejechać odległość dziesięciu kilometrów napędzany wyłącznie energią elektryczną. Nie jest trudno domyślić się, że sprawi to, iż korzystanie z tego pojazdu stanie się bardzo ekonomiczne.

Producent obecnie planuje wypuścić na rynek jedynie pięćset samochodów tego modelu. Ich cena będzie wynosiła około 3,7 miliona złotych. Nic więc dziwnego, że ten supersamochód to auto jedynie dla wybranych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj