lotosGrupa Lotos, jedna z największych grup paliwowych w Polsce, obniżyła ceny paliwa bezołowiowego 95 i 95AL. Obniżce cen uległ także olej napędowy oraz benzyna bezołowiowa 98.

Obniżki są spore, największe jak do tej pory na rynku. Za benzynę 95 i 95AL zapłacimy blisko 13 zł mniej (za 1000 litrów). Paliwo 98 staniało o 9 zł, a olej napędowy o blisko 8 zł.

Największa obniżka dotyczy oleju napędowego Lotos Red. Tu kwota spadła o 20 zł za 1000 litrach. Biuro prasowe spółki zakomunikowało, że termin tak wysokiej obniżki zależy od decyzji właścicieli. Zatem nie wiemy, jak długo będziemy mogli cieszyć się tańszym paliwem.

To dobra wiadomość dla tych, którzy wyruszają na majówkę własnym autem. Obecne ceny paliw utrzymują się na jednym, wysokim poziomie. Zatem każda obniżka sprawia, że na stacjach, gdzie pojawia się nieco niższa cena, zaczyna robić się tłoczno. Tak samo jest na stacjach grupy Lotos, która zaskoczyła motoryzacyjny świat obniżkami. Co pokierowało właścicieli spółki do takiego działania? Spekulacje dotyczące złej sytuacji finansowej, akcja promocyjna – to tylko jeden z wielu domysłów, które mogą snuć motoryzacyjni eksperci. Bardziej sceptycznie nastawieni do pomysłu użytkownicy dróg snują przypuszczenia, że jakość paliwa może być po prostu kiepska. Jednak o negatywnych różnicach co do jakości paliwa sprzed promocji oraz paliwa nikt nie słyszał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj