Land Rover Defender w wersji elektrycznej

0
2003

Land Rover DefenderMarki Land Rovera chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten samochód zasłużył sobie na renomę dzięki wysokiej jakości i funkcjonalności. Wielu uważa, że właśnie Land Rover jest najlepszym samochodem w klasie pojazdów terenowych. Decyduje o tym jego niezawodność oraz bardzo dobre parametry. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi już nie może doczekać się premiery nowego modelu samochodu Land Rover Defender, który na targach genewskich został zaprezentowany w wersji elektrycznej.

Elektryczny silnik daje możliwość zaoszczędzenia na użytkowaniu tego legendarnego już samochodu. Ponadto jest z pewnością dużo bardziej ekologiczny niż tradycyjne, napędzane benzyną, silniki spalinowe. Ten fakt musi spotkać się z zadowoleniem użytkowników Land Rovera, którzy w większości składają się z osób lubiących wyjazdy na łono przyrody, w niedostępne innym samochodom miejsca. Elektryczny silnik tego samochodu jest w stanie wygenerować moc 94KM. Jednak wyposażenie samochodu w silnik elektryczny sprawiło, że model ten stał się o około stu kilogramów cięższy.  Spowodowane to zostało koniecznością zamontowania baterii litowo-jonowej, której waga to ponad czterysta kilogramów. Taka bateria pozwala jednak na przejechanie osiemdziesięciu kilogramów. Później trzeba ja naładować, co trwa w trybie zwykłym około ośmiu godzin a w trybie szybkim połowę tego czasu.

Obecnie wyprodukowano zaledwie kilka sztuk tego samochodu wyłącznie w celach testowych. Nie ma wciąż informacji o tym, by w najbliższym czasie miał on zostać wprowadzony do produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj