Komfortowe podróże motocyklem

0
1346

Motocykl to dla wielu ludzi miłość, jakiej trudno jest się oprzeć i co ciekawe, nie jest to tylko sympatia ze strony płci męskiej, ale także płci pięknej, bowiem coraz więcej kobiet lubuje się w tym środku transportu, jeździ całkiem dobrze, niekiedy nawet lepiej od mężczyzn i zna się na motorach pod kątem technicznym. Bez względu jednak na to jakiej jest się płci, każdy kto wyrusza w dłuższą podróż motocyklem powinien wiedzieć co zrobić, aby taka jazda była komfortowa w największym stopniu jak tylko jest to możliwe.

Wszyscy wiedzą, że największe znaczenie w przypadku długotrwałej jazdy motocyklem ma przede wszystkim to jaki model wybieramy. Trudno bowiem mówić o wygodzie, kiedy jedzie się na przykład 1000 kilometrów ścigaczem, ale nie można też powiedzieć, że to zły pomysł – odpowiedni strój i odpowiednio przygotowany motocykl oraz motocyklista i można osiągnąć cel bez większych problemów. Najlepiej w tym celu sprawdzają się jednak motocykle tworzone specjalnie pod kątem podróży, mające nawet odpowiednią ku temu nazwę, a więc jest to motocykl turystyczny. Znawcy i specjaliści w dziedzinie komfortowej jazdy twierdzą jednak uparcie, że żaden motocykl oraz żaden, nawet najlepszy i najdroższy strój nie jest w stanie zdziałać cudów, jeśli nie posiadamy wiedzy o pewnych konkretnych zachowaniach i sztuczkach jakie warto stosować podczas jazdy.

O co więc chodzi? Warto pamiętać o prostych ćwiczeniach rozciągających, które są kluczem do sukcesu. Kilka minut poświęconych na rozciąganie i rozgrzanie mięśni wbrew pozorom ma tutaj znaczenie. Ćwiczenia warto wykonywać również na postojach. Druga sprawa to kwestia pory wyjazdu – ma to znaczenie i warto wyjechać jak najwcześniej, a to dlatego, że większość drogi będzie dzięki temu pokonana w dobrej temperaturze i bez konieczności zmagania się z ostrym słońcem i sporym ruchem na drodze. Trzecia sprawa to wjeżdżanie do miejscowości poza godzinami szczytu. Ostatnia kwestia to sprawa wypoczynku – musimy porządnie wyspać się przed podróżą i po niej. Niby same banały ale niezwykle istotne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj