W Los Angeles co jakiś czas odbywają się konkursy, które mają na celu wyłonienie najlepszego projektu samochodowego. Taki konkurs odbywa się na każdym salonie samochodowym w tym wspaniałym mieście, a jego nazwa brzmi Design Chellenge, a więc jest to nie lada wyzwanie projektanckie.

W takim konkursie do rywalizacji przystępuje wielu producentów samochodów, którzy chcą pochwalić się swoimi niebanalnymi, futurystycznymi wręcz modelami, projektami i oczywiście każdy z nich chce wygrać. Niestety wygrać może tylko jeden, a wiodący w tej dziedzinie są oczywiście Chińczycy, którzy Tworzą auta piękne i nikt nie może temu zaprzeczyć. Kto więc wygrał tym razem? Oczywiście nagroda pierwszego miejsca należy do Chińskiego producenta SAIC, któremu udało się pokonać wszystkie, światowe i najlepsze marki aut jakie istnieją i jakimi niejednokrotnie się zachwycamy.

Hasłem wiodącym całego konkursy było hasło: Nature’s Answer to Human Challenges, co w naszym tłumaczeniu nie oznacza nic innego jak oczywiście odpowiedź natury na potrzeby człowieka. Aby sprostać tym wymaganiom i aby projekty odpowiadały tematowi, projektanci musieli do swojego dzieła inspirować się i wykorzystać naturę. Wielu z nich oczywiście spisało się wspaniale. Walka była bardzo wyrównana, a stanęli do nie między innymi projektanci BMW, Subaru, Mazdy czy Toyoty. Nie dali jednak rady pobić projektantów SAIC, którzy zainspirowani mrówkami stworzyli projekt niebanalny. Co ciekawe, projektanci wyposażyli auto w wiele ciekawych rozwiązań takich jak chociażby system KERS z silnikim w kołach albo powierzchnie, które absorbują zanieczyszczenia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj