Klasyk od Ferrari pod młotkiem

0
2863

Ferrari Berlinetta Competizione

Ferrari 340/375 MM Berlinetta Competizione to klasyk wśród włoskich aut Ferrari, które zostały wyprodukowane przez Maranello. Sympatycy tej marki na pewno wiedzą, że wspominany model od dawna nie jest produkowany. Jest on natomiast zaliczany do jednego z najbardziej niespotykanych aut tej marki. Tym bardziej smuci fakt, że jeden z ostatnich egzemplarzy zmienił właściciela.

Na aukcji RM Auctions sprzedano model za blisko 10 milionów euro (42 miliony złotych). Ferrari 340/375 MM Berlinetta Competizione trafiło do kolekcjonera z Wielkiej Brytanii, który w swojej kolekcji ma już kilka egzemplarzy tej marki. Dlaczego Ferrari 340/375 MM Berlinetta Competizione osiągnęło tak niebotyczną cenę? Jest to jedno z czterech Ferrari, które brało udział w wyścigu Le Mans w 1953 roku.

Sercem Ferrari jest wyjątkowo mocna jednostka, która generuje moc 340 koni mechanicznych. Jak na lata 50te jest to wręcz niespotykane osiągnięcie. Pikanterii wydarzeniu dodaje fakt, że to drugie najdroższe Ferrari, które zostało sprzedane dla prywatnego właściciela. Prym w tej kwestii wiedzie Ferrari Testa Rossa. Model ten został sprzedany za 12,6 miliona euro.

Klasyki super aut zawsze osiągają niebotyczne ceny. Miłośnicy, którzy wydają na nie tak ogromne sumy pieniędzy zazwyczaj chowają je w swoich kolekcjonerskich garażach (strzeżonych lepiej, niż niejeden sejf w banku). Możliwe więc, że już nigdy nie usłyszymy o Ferrari 340/375 MM Berlinetta Competizione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj