IMG_9431Przed Bartkiem Ostałowskim kolejne wyzwanie. W przyszły weekend (3-4 sierpnia) stanie do walki w lidze Drift Masters European Championship z najlepszymi zawodnikami Starego Kontynentu.
Zawody w Rydze to jedno z największych driftingowych wydarzeń w całej Europie. Wymagający tor, mnóstwo spalonych opon i walka na centymetry – tego można spodziewać się po łotewskiej rundzie DMEC.
3. runda w Rydze to pierwszy tegoroczny występ Bartka w cyklu Drift Masters European Championship. Będzie to dla niego okazja, aby pokazać swoje umiejętności również za granicą.
– Bardzo się cieszę, że będę mógł wziąć gościnny udział w tegorocznym cyklu DMEC. Będzie to dla mnie doskonały sprawdzian. W lidze Drift Masters występują czołowi zawodnicy Europy, co pozwoli mi porównać, jak radzę sobie na tle kierowców zza granicy. To dla mnie ogromne wyzwanie, jednak nie zamierzam odpuszczać i postaram się wycisnąć z mojego Nissana 110 procent – mówi Bartek Ostałowski.
Zawody na Łotwie powinny sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających widzów. Oprócz zawodów, organizatorzy przygotowali także wyjątkową paradę, która przejedzie ulicami Rygi. Jest ona zaplanowana na piątkowy wieczór (3 sierpnia).
Z kolei sobota to docelowy dzień zawodów. Przed południem odbędą się kwalifikacje, po których zaplanowana jest sesja autografów dla fanów. Po godzinie 16 rozpocznie się najważniejsze – rywalizacja w parach i wielki finał zawodów.
Kolejny występ Bartka w lidze Drift Masters European Championship zaplanowany jest na 17-18 sierpnia. Wtedy będzie można zobaczyć go na torze w Toruniu.

IMG_8796

IMG_2230
IMG_1783

***
Bartosz Ostałowski to jedyny na świecie profesjonalny kierowca wyścigowy i drifter, który pomimo tego, że nie ma obu rąk, startuje w regularnych zawodach konkurując z pełnosprawnymi kierowcami. Pomimo swojej niepełnosprawności posiada międzynarodową licencję federacji FIA. Jest zawodnikiem Driftingowych Mistrzostw Polski, ligi Drift Masters Grand Prix i King of Europe. Jako jedyny Polak w historii wystąpił w najpopularniejszym programie motoryzacyjnym na świecie – „The Grand Tour” u boku Richarda Hammonda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here