Regeneracja skrzyni biegów przedłuża żywotność samochodu

0
307

Skrzynie biegów zużywają się dość szybko, gdyż to jedne z najbardziej eksploatowanych elementów samochodu. Uszkodzenie części uniemożliwia dalszą bezpieczną jazdę i wiąże się często z kosztownymi naprawami. Aby ich uniknąć, warto zdecydować się na regenerację skrzyni biegów. Dzięki niej auto nadal będzie sprawne, a ryzyko poważnej usterki w trasie znacznie się zmniejszy. Co warto wiedzieć o regenerowaniu skrzyni biegów? Ile kosztuje regeneracja skrzyni biegów?

Regeneracja skrzyń biegów to coraz popularniejsza usługa w warsztatach samochodowych. Dzięki niej automatyczna lub manualna skrzynia biegów służy dłużej bez przeprowadzania wymiany całego układu. Po dokonaniu regeneracji skrzynia działa jeszcze przez długi czas i umożliwia bezpieczne poruszanie się po drogach publicznych. Korzystanie z manualnej skrzyni biegów po regeneracji jest w pełni dozwolone – auto bez problemu przejdzie przez badania techniczne w stacji kontroli pojazdów. Dowiedz się więcej na temat regeneracji skrzyni biegów w samochodach.

Na czym polega regeneracja skrzyni biegów?

Regeneracja skrzyni biegów polega na zastąpieniu zużytych części, takich jak synchronizatory, uszczelki, koła zębate, głowice czy łożyska, nowymi elementami, aby zapewnić skuteczne odnowienie skrzyni. Zużyte komponenty są zastępowane fabrycznie nowymi, co zapewnia sukces naprawy i efektywnie wpływa na żywotność całego układu. Tradycyjna naprawa skrzyni biegów kosztuje więcej, gdyż najczęściej polega na wymianie całego podzespołu bez możliwości naprawienia jego niewielkich elementów składowych. Regeneracja poprzedza ten krok i sprawia, że skrzynię biegów można użytkować jeszcze przez długi czas. Auta wyposażone w manualne skrzynie biegów dzięki temu umożliwiają sprawną zmianę biegów w trasie.

Regeneracja skrzyni biegów może być przeprowadzona nawet w starszych pojazdach, które przejechały już wiele tysięcy kilometrów. Wystarczy zgłosić się do mechanika i poprosić o ocenę stanu skrzyni. Jeśli jest to możliwe, w warsztacie dokonuje się wymiany wszystkich zużytych elementów i przygotowuje się auto do dalszej jazdy. Doświadczeni mechanicy są w stanie uniknąć błędów konstrukcyjnych, dlatego skrzynia manualna po rozkręceniu i ponownym złożeniu nadal działa bez zarzutu.

Co daje regeneracja skrzyni biegów?

Regeneracja skrzyni biegów może być przeprowadzona w większości samochodów. Po jej wykonaniu skrzynia przestaje się zacinać, a biegi zmieniają się płynnie bez przeskakiwania między kolejnymi biegami i zacinania się w trakcie jazdy. Płynne działanie elementów ogranicza ryzyko poważnej awarii skrzyni biegów i sprawia, że pojazd może bezpiecznie wyjechać w każdą trasę. Po wykonaniu regeneracji kierowca otrzymuje gwarancję rozruchową, dlatego w razie pojawienia się usterki w niedługim czasie po opuszczeniu warsztatu kierowca może wrócić do niego i ponownie wykonać usługę.

Regenerowane skrzynie biegów mogą służyć niemalże tak samo długo jak nowe układy. Dzięki regeneracji można zatem sporo zaoszczędzić i uniknąć wysokich kosztów naprawy auta w przypadku, gdy dojdzie do zupełnego uszkodzenia skrzyni. Właściciel pojazdu decydując się na regenerację, może dokonać jej, zanim dojdzie do awarii. Gdy zauważy pierwsze oznaki niesprawności pojazdu, może zgłosić się z nim do warsztatu i poprosić oś sprawdzenie skrzyni biegów oraz wymianę niezbędnych elementów. Koszt takiej usługi zależy przede wszystkim od modelu pojazdu i jego marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj