Nauka jazdy w Warszawie – od czego zacząć?

0
199

Droga, którą należy przejść, aby przystąpić do egzaminu praktycznego na prawo jazdy, wydaje się długa i skomplikowana. Jeszcze przed rozpoczęciem kursu wykonać należy kilka kroków. Dopiero po nich nadchodzi czas wykładów i jazd pod okiem instruktora. Wbrew pozorom sprawy, które trzeba wówczas załatwić nie są wcale aż tak czasochłonne. Od czego więc należy zacząć naukę jazdy w Warszawie? Z artykułu dowiesz się, jakie kroki należy wykonać, aby rozpocząć kurs na prawo jazdy.

Nauka jazdy w Warszawie – wybór szkoły

Przygodę z nauka jazdy warto zacząć od wyboru szkoły, ponieważ to etap, który często zajmuje więcej czasu. Dobra placówka powinna cechować się doświadczeniem, posiadaniem wykwalifikowanych instruktorów szkolących w przyjemnej atmosferze, ofertą nowoczesnych pojazdów, możliwością odbycia kursów na prawo jazdy w różnych kategoriach i oczywiście wysoką zdawalnością. Przed rozpoczęciem nauki jazdy w Warszawie najpierw trzeba jednak przejść badania. Warto wcześniej skontaktować się z wybraną szkołą, ponieważ wiele placówek współpracuje z lekarzami, oferując tym samym możliwość wykonania badań na miejscu.

Szukasz szkoły z wysoką zdawalnością? Sprawdź – prosto.edu.pl

Co trzeba zrobić przed rozpoczęciem kursu w szkole jazdy w Warszawie?

Przed rozpoczęciem kursu wykonać należy wspomniane już badania lekarskie, które mają sprawdzić, czy kandydat nie ma żadnych przeciwskazań do prowadzenia pojazdu. Niezależnie od tego, czy posiada się już jakieś uprawnienia, czy zapisuje się na kurs po raz pierwszy, konieczne jest założenie Profilu Kandydata na Kierowcę (PKK). Nie wiąże się to z żadną opłatą. Należy jedynie złożyć odpowiedni wniosek w Urzędzie Miasta, Urzędzie Dzielnicy lub w Starostwie Powiatowym. Wówczas dokument PKK powinien zostać wydany od ręki.

Jakie dokumenty są potrzebne do wyrobienia PKK?

Aby udać się do urzędu w celu wyrobienia PKK, należy zabrać ze sobą:

  • orzeczenie lekarskie,
  • wniosek o wydanie prawa jazdy (można wydrukować w domu lub otrzymać do wypełnienia w urzędzie. Na miejscu podpisać trzeba też oświadczenie o zapoznaniu z treścią art. 233 kk. i oświadczenie złożone w trybie art. 11 ust. 1 pkt 5 ustawy o kierujących pojazdami),
  • dokument tożsamości,
  • kolorowe zdjęcie – 35×45 mm,

W przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego.

Masz już PKK? Zapisz się na kurs – szkoła jazdy w Warszawie!

Szkoła jazdy w Warszawie – teoria, praktyka i egzamin wewnętrzny

Dokument PKK złożyć należy w szkole jazdy. Po złożeniu dokumentu można rozpocząć kurs poruszania się samochodem poprzedzony wykładami teoretycznymi. Na jego końcu spodziewać należy się egzaminu wewnętrznego, którego zdanie umożliwia zapisanie się na egzamin państwowy w ośrodku WORD.

Jak widać, rozpoczęcie kursu wcale nie jest takie trudne. Przy odrobinie szczęścia sprawy administracyjne załatwić można w ciągu 1-2 dni. Trzeba jedynie pamiętać o wszystkich wymienionych krokach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj