Ile kosztuje myjnia bezdotykowa? Poznaj koszty przed inwestycją!

0
261

Myjnie bezdotykowe to popularny biznes, który angażuje przedsiębiorców w różnych zakątkach świata. Aktualna technologia umożliwia bowiem realizację takiej inwestycji praktycznie wszędzie – zarówno w dużych miastach, mniejszych miejscowościach, jak i na stacjach paliw. Ale ile tak naprawdę kosztuje myjnia bezdotykowa? Poznajmy szczegóły!

Koszty inwestycyjne

Pierwsze, co powinniśmy zrozumieć, to koszty inwestycji, które wiążą się bezpośrednio z budową takiej myjni. Średni koszt inwestycyjny w myjnię bezdotykową w Polsce wynosi od 300 000 do 500 000 zł. Ten szacunek uwzględnia następujące elementy:

 • Koszt zakupu i instalacji urządzeń myjących – w zależności od poziomu zaawansowania technicznego, koszt może wynosić od 50 000 do 100 000 zł za stanowisko.
 • Budowa infrastruktury pod myjnię – jak stacja transformatorowa, kanalizacja, place do składowania sprzętu itp. Rachunek za te prace i materiały często przekracza 200 000 zł.
 • Koszt działki – różniący się w zależności od lokalizacji, rozmiaru i jakości terenu. Średni koszt w mieście wynosi około 100 000 – 150 000 zł za 1000 m².
 • Pozwolenia i licencje budowlane – koszt i czas oczekiwania na te dokumenty zależą od wielu czynników, ale warto ich nie bagatelizować.

Koszty operacyjne

Oprócz wydatków inwestycyjnych, warto również zrozumieć koszty operacyjne. Te obejmują:

 • Koszty utrzymania urządzeń – choć liczby te będą się różnić w zależności od konkretnej lokalizacji, można oczekiwać, że za utrzymanie i naprawy zapłacisz około 10 000 – 15 000 zł rocznie.
 • Rachunki za media – woda, prąd, kanalizacja – tu także należy liczyć się z wydatkami rzędu kilkuset złotych miesięcznie.
 • Opłaty dla pracowników – choć myjnia bezdotykowa wymaga mniej personelu, jakiś minimalny personel (na przykład do utrzymania czystości) będzie nadal potrzebny.

Rentowność i zyski

Jak pokazują statystyki, myjnia bezdotykowa może przynosić dobry zwrot z inwestycji. Przy odpowiednim doborze lokalizacji i wysokiej jakości usługach, takie myjnie są w stanie przyciągać stałych klientów. W zależności od różnych czynników, takich jak liczba klientów, ceny usług i koszty operacyjne, okres zwrotu z inwestycji może wynosić od 3 do 5 lat.

Czynniki wpływające na koszty

Wielkość, lokalizacja, jakość urządzeń i inne decyzje biznesowe wpłyną na koszt wartości inwestycji. Inne czynniki wpływające na koszt:

 • Lokalizacja: Wybór miejsca na lokalizację myjni samochodowej ma istotny wpływ na koszty. Inne aspekty, takie jak rynek lokalny, konkurencja i dostępność infrastruktury, również wpływają na koszt.
 • Wybór sprzętu: Wybór urządzeń ma istotny wpływ na koszty. Więcej zaawansowane urządzenia zazwyczaj są droższe, ale mogą oferować lepszą wydajność i oszczędności w dłuższej perspektywie czasowej.

Zobacz też:

Korzyści z inwestycji w myjnię bezdotykową

Inwestowanie w myjnię bezdotykową ma wiele korzyści, które mogą przekroczyć początkowy koszt:

 • Minimalne wymagania personelu: Myjnie bezdotykowe wymagają minimalnej obsady, co oznacza niższe koszty pracy.
 • Lepsza wydajność: Bezdotykowe myjnie samochodowe są bardziej wydajne niż tradycyjne myjnie, co oznacza, że mogą obsłużyć więcej klientów w krótszym czasie.
 • Automatyzacja: Myjnie bezdotykowe są w dużej mierze zautomatyzowane, co oznacza mniejsze koszty operacyjne oraz większą niezawodność.

Podsumowanie

Niewątpliwie koszt inwestycji w myjnię bezdotykową jest znaczny, ale może przynieść znaczne korzyści. Myć samochód bez konieczności wkładania rąk w gąbkę czy szczotkę już nie jest nowością, ale standardem. Liczby sugerują, że inwestycje w myjnie bezdotykowe zwykle przynoszą stabilny zwrot.

Przed podjęciem decyzji o inwestycji warto dokładnie rozważyć wszystkie koszty, a także potencjalne korzyści. Pamiętaj, że każda inwestycja niesie pewne ryzyko, więc zawsze warto skonsultować swój plan z ekspertem. Ale z odpowiednimi badaniami i planowaniem, myjnia bezdotykowa może stać się dochodowym biznesem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj