Każdy przecież wie, że jednym z najważniejszych gadżetów motocyklowych jest kask. Trudno sobie wyobrazić, by ktokolwiek jeździł na motorze bez tego elementarnego ochraniacza na głowę. Warto jednak wiedzieć, że kask to nie wszystko. Doświadczeni motocykliści cenią sobie także takie dodatki, jak kominy oraz kominiarki, dzięki którym można dodatkowo zapewnić sobie komfort termiczny, chronić się przed przepoceniem i przegrzaniem, a jednocześnie i przed przemarznięciem, bo wilgotna szyja przy sinym podmuchu wiatru to nie jest coś, co wróży dobry kolejny dzień. Termoaktywne kominiarki i kominy wchłaniają pot, pomagają też zachować kask w higienicznym stanie.

Termoregulacyjne kominy i kominiarki nie tylko na motor

Dzięki wspaniałym właściwościom termoregulacyjnym, jakie mają kominiarki i kominy dedykowane motocyklistom, gadżety te są chętnie wykorzystywane przez osoby, które uprawiają intensywne sporty na świeżym powietrzu w chłodnych porach roku. Komin umożliwia osłonięcie twarzy, co chroni ją przed przemarznięciem nie tylko na motorze, ale też na przykład na rowerze, czy nawet podczas joggingu. Warto zainwestować w porządny, sportowy komin z materiału umożliwiającego termoregulację. Jeśli osłonisz się szalikiem kupionym za kilka złotych w zwyczajnym sklepie odzieżowym, możesz szybko poczuć, że twoja twarz się nadmiernie „zaparowała” co raczej nie jest komfortowe.

Z czego wykonane są kominiarki dla motocyklistów?

Producenci kominiarek oraz kominów na motocykl używają materiałów dedykowanych sportowcom. Są to materiały termoaktywne, pozwalające na przewiewność i jednoczesną ochronę przed niekorzystną temperaturą. Wchłaniają wilgoć i pot, są szybkoschnące oraz lekkie. Ma to wielkie znaczenie dla komfortu i wygody, gdyż nie krępują one ruchów, nie przytłaczają swoją obecnością na ciele użytkownika, a jednocześnie świetnie spełniają swoją rolę. Dzięki właściwościom termoregulacyjnym te same akcesoria mogą być używane latem i zimą, bo pozwalają zawsze zachować komfort termiczny podczas jazdy na motorze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj