Kiedy właściciel postanawia sprzedać samochód, który jest jest w pełni sprawny i bez wad, droga do jego zbycia jawi się mu zazwyczaj jako dużo prostsza, niż w przypadku, gdy pojazd jest w jakiś sposób uszkodzony czy w nienajlepszym stanie technicznym. Tymczasem nie każdy ma czas i ochotę na często kosztowne naprawy, a jednocześnie chce zbyć pojazd szybko, łatwo, w atrakcyjnej cenie, a dodatkowo zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. W takim wypadku warto zastanowić się co jest najkorzystniejszą opcją dla zbywcy.

Uszkodzony pojazd – sposoby na jego zbycie przez właściciela

Mając wadliwy pojazd, można oczywiście spróbować wystawić go, podobnie jak każdy inny samochód, poprzez ogłoszenie na portalu motoryzacyjnym zajmującym się sprzedażą. W takim przypadku warto mieć jednak na względzie, że w przeważającej większości jest on dedykowany klientom poszukującym auta w pełni sprawnego i gotowego do użytku. Z tej przyczyny osiągnięcie satysfakcjonującej ceny w rozsądnym czasie może być trudne. Do tego konieczne jest dość spore zaangażowanie ze strony zbywającego ze względu na konieczność kontaktu z ewentualnymi kupcami.

Warto zastanowić się także nad zbyciem uszkodzonego pojazdu poprzez jego sprzedaż do skupu samochodów. Ta opcja jest korzystna finansowo, najłatwiejsza i najszybsza dla właściciela. Wybierając uznaną na rynku, solidną i profesjonalną firmę, taką jak chociażby działający w mazowieckim skup aut Auto Mazowsze, zyskuje on pewność, że transakcja przebiegnie sprawnie i bez niespodzianek.

Jakie są plusy sprzedaży uszkodzonego pojazdu do skupu aut?

Spośród przedstawionych powyżej sposobów na zbycie nie w pełni sprawnego samochodu, sprzedaż do skupu niesie za sobą szereg plusów. Przy wyborze tej formy, właściciel zdejmuje z siebie ciężar poszukiwań bądź oczekiwania na zdecydowanego nabywcę. Takie zbycie pojazdu wymaga małego zaangażowania czasu ze strony sprzedającego również z tego względu, że nie musi on przejmować się stanem technicznym ani wyglądem pojazdu. Nie jest konieczne nawet jego dostarczenie – dobry, profesjonalny skup aut odbierze i przetransportuje pojazd na swój koszt.  Niepotrzebne jest również ważne OC czy przegląd techniczny. Do tego właściciel pojazdu wybiera sprzyjający czas i miejsce na sfinalizowanie transakcji. Nie bez znaczenia jest oczywiście fakt, że cena zapewne będzie znacznie korzystniejsza niż gdyby decyzja padła na zezłomowanie pojazdu. Dużym atutem jest również pewność wypłaty umówionej kwoty, która natychmiast trafia do zbywcy w formie gotówki lub przelewem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj