Zainteresowanie autogazem stale rośnie. Nic w tym dziwnego, gdyż montaż samochodowej instalacji LPG to prosty sposób na zaoszczędzenie sporej kwoty podczas każdego tankowania. Aby jednak tak było, warto zainwestować w instalację składającą się wyłącznie z solidnych części od sprawdzonych producentów. Jednym z akcesoriów, które warto posiadać, jest przejściówka LPG. Czym tak właściwie jest i do czego służy? W jakich sytuacjach może Ci być potrzebna i jak wybrać najlepszy rodzaj? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Czym jest przejściówka LPG?

Przejściówka LPG, zwana także adapterem, to specjalna, niewielkich rozmiarów część, która umożliwia tankowanie gazu poza granicami kraju. Montowana jest w samochodzie w miejscu zaworu tankowania. Dlaczego w ogóle jest potrzebna? Dystrybutory na stacjach benzynowych w różnych krajach mają zamontowane zupełnie inne końcówki niż w Polsce. Oznacza to, że bez odpowiedniego adaptera zatankowanie Twojego samochodu nie byłoby możliwe. Ten problem możesz jednak szybko rozwiązać i przed planowaną podróżą zaopatrzyć się we właściwą końcówkę.

Kiedy będziesz potrzebował przejściówki LPG?

Adaptery LPG potrzebne będą Ci zawsze wtedy, gdy wybierasz się w dalszą podróż, poza granice naszego kraju. Z pewnością tankowanie gazu będzie nieuniknione, dlatego dobrze jest odpowiednio wcześniej zakupić właściwy model, aby zapobiec niemiłej niespodziance.

Jaki adapter LPG będzie Ci potrzebny?

Już wiesz, że przejściówka LPG to coś, bez czego nie powinieneś nawet rozpoczynać swojej dłuższej podróży. Skąd jednak wiedzieć, w jaką końcówkę musisz się zaopatrzyć? Określenie tego nie jest takie łatwe. Wynika to z faktu, że w całej Europie wykorzystywane są końcówki w pięciu odmianach. Nie istnieją jednak żadne odgórne wytyczne, które wskazywałyby na konkretny rodzaj końcówek używanych w danym kraju. Czy w takim razie istnieje uniwersalna część? Niestety nie. Warto zatem zaopatrzyć się w cały zestaw składający się z pięciu adapterów. Wówczas unikniesz sytuacji, w której posiadana przez Ciebie część nie pasuje do końcówki dystrybutora.

Na szczęście produkty te są powszechnie dostępne w ofercie wielu sklepów z częściami i akcesoriami samochodowymi. Na pewno znajdziesz je w asortymencie sklepu, który zajmuje się sprzedażą elementów do samochodowych instalacji LPG. Produkt ten nie jest drogi i może Ci służyć przez naprawdę długi czas. Warto zatem dokonać tego zakupu tuż przed podróżą i zaoszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów w trakcie tankowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj