Wypożyczalnie samochodowe w Warszawie już od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Są pomocne nie tylko na wakacjach, ale także w czasie delegacji czy w momencie uszkodzenia własnego auta. Jednak przed skorzystaniem z oferty wypożyczalni pojawia się cała masa wątpliwości. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się wypożyczyć auto? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Jaka jest cena wynajmu auta?

Cena bardzo często jest jednym z głównych czynników wpływających na chęć wynajmu auta. Może być ona różna, gdyż wpływ na nią ma lokalizacja wypożyczalni, czas wynajmu, udogodnienia i wyposażenia, a także rodzaj samochodu. Decydując się na skorzystanie z oferty wypożyczalni można liczyć na wiele ofert, w których łatwo jest przekalkulować koszty wynajmu pojazdu. Najczęściej cena wynajmu jest dużo korzystniejsza w przypadku wynajmu długoterminowego. Cena będzie również niższa w przypadku aut miejskich. Dużo droższe będą SUV-y i inne luksusowe samochody. Profesjonalna wypożyczalnia samochodów w Warszawie bierze po uwagę także wiek osoby wypożyczającej i doświadczenie w kierowaniu pojazdem. Dlatego dużo drożej zapłacą młodzi kierowcy.

Dodatkowo każda wypożyczalnia musi zabezpieczyć wynajmowany samochód, dlatego pobiera kaucję, która w dużej mierze zależy od rodzaju samochodu i renomy wypożyczalni. Im droższe auto tym wyższa kwota kaucji. Zdarza się, że wypożyczalnie wymagają karty kredytowej, dzięki której możliwe będzie zabezpieczenie kaucji.

Formalności podczas wypożyczania samochodu

W zależności od ogólnych postanowień wypożyczalni, wynająć auto mogą osoby, które posiadają prawo jazdy. Wiele firm jasno określa, że wypożyczyć może je jedynie osoba, która posiada pewne doświadczenie np. rok uprawnień kierowania pojazdami, a także określony wiek np. 21 lat. Aby możliwe było wypożyczenia auta, konieczne jest podpisanie umowy. Wypożyczalnia z pewnością będzie żądać okazania dokumenty prawa jazdy oraz dowodu osobistego, a w przypadku firm dokumenty o rejestracji w KRS, a także upoważnienie do reprezentowania firmy. Konieczne jest również posiadanie karty kredytowej, która służy do zabezpieczenia roszczeń wobec osoby wynajmującej. To właśnie na karcie blokowana jest kaucja za auto, a środki zostają zwrócone zaraz po oddaniu auta. Należy pamiętać, że wypożyczane auto zawsze ma pełny bak i z pełnym bakiem powinno być oddane do wypożyczalni. W przeciwnym razie zostaną naliczone opłaty. Pamiętajmy, aby dokładnie prześledzić umowę w zakresie warunków wypożyczenia, tak, aby uniknąć naliczenia kar umownych i dodatkowych opłat.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Wypożyczając auto, koniecznie należy sprawdzić jego sprawność. Dodatkowo dane naniesione na umowie powinny zgadzać się z danymi samochodu tj. numer rejestracyjny i VIN, a także marka auta. Dobrze jest obejrzeć auto i wskazać pracownikowi ewentualne niedoskonałości. Oddając auto powinniśmy trzymać się terminu, dnia i godziny, gdyż nawet najmniejsze spóźnienie będzie wiązało się z koniecznością poniesienia opłat za kolejny dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj