Niemiecka strona z autami- czy warto kupować samochody z zagranicy?

0
1272

Import samochodów ciężarowych oraz aut osobowych lub dostawczych zza zachodniej granicy Polski z roku na rok przybiera na sile. Polacy są żywo zainteresowani sprowadzaniem aut z Niemiec. Część kupujących decyduje się na samodzielne poszukiwanie wymarzonego samochodu bez dobrej znajomości języka oraz rynku samochodów używanych. To dwa podstawowe błędy, które popełniają polscy kupujący. Na szczęście można ich uniknąć.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Czy niemiecka strona z ogłoszeniami to skuteczny sposób na poszukiwanie auta z zagranicy?
  • Co warto wiedzieć o kupowaniu samochodu za granicą?
  • Na co zwracać uwagę, kiedy kupujemy auto poza granicami naszego kraju?

Kupno auta poza granicami Polski warto gruntownie przemyśleć. Nawet jeśli niemiecka strona z autami zawiera same interesujące oferty, warto najpierw nieco rozejrzeć się i sprawdzić na co zwracać uwagę przy kupnie samochodu poza granicami naszego kraju. Najpopularniejsze niemieckie strony z ogłoszeniami samochodów dosłownie zasypują użytkowników ogłoszeniami z ofertami sprzedaży.

Niemieckie strony oferujące używane samochody dla osób prywatnych

Niemieckie strony oferujące samochody na sprzedaż powstawały już w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Od samego początku cieszyły się sporym zainteresowaniem na rynku samochodowym. Zarówno wśród kupujących jak i sprzedających samochody osobowe czy ciężarowe. Mobile.de to niemiecka strona, na której konsumenci znajda oferty zarówno nowych jak i używanych samochodów. Podmiotami sprzedającymi są osoby prywatne oraz dealerzy samochodowi. Zamieszczenie ogłoszenia nic nie kosztuje a sama strona jest częścią serwisu eBay, co tylko jeszcze bardziej przyciąga potencjalnych klientów z jednej i drugiej strony. Zaawansowana wyszukiwarka pozwala na wyszukiwanie bardzo szczegółowych ofert.

Niemiecka strona z autami- oferty na samochody ciężarowe

Z kolei autoscout24.de to znany i cieszący się zaufaniem serwis ogłoszeniowy z ofertami samochodów ze wszystkich krajów Unii Europejskiej.  Jeśli szukasz samochodu dla siebie, na portalu dostępne są oferty między innymi z Francji, Niemiec czy Szwecji.  Na niemieckojęzycznych stronach znajdziemy wiele ogłoszeń dotyczących sprzedaży samochodów używanych. Bez trudu kupimy samochody osobowe oraz pojazdy ciężarowe, oraz samochody dostawcze. Ilość ofert jest tak duża, że nie musimy szukać już żadnych lokalnych ogłoszeń.

Od czego rozpocząć poszukiwania samochodu używanego na niemieckim rynku?

Najważniejsze to ustalić kwotę, jaką dysponujemy na kupno samochodu. Zastanów się dobrze, jakiego samochodu potrzebujesz. Następnie ustal markę i typ silnika. Nie bez znaczenia jest także rok produkcji wybranego samochodu. Zwracaj także uwagę na przebieg i wyposażenie, które powinno znajdować się w pojeździe. Poszukując właściwej i najlepiej dopasowanej oferty, pamiętajmy o tym, aby je zawsze wnikliwie analizować. Niemieckie strony oferują bowiem samochody używane o bardzo zróżnicowanej jakości. Jednak, jeśli znamy branżę, jesteśmy w stanie odróżniać złe oferty od tych lepszych. Pamiętajmy, że znalezienie wyjątkowo dobrej oferty, wymaga nie tylko podstawowej wiedzy na temat samochodów, ale także cierpliwości i czasu na przeglądanie dużej ilości ofert z ogłoszeniami. Po sprowadzeniu auto do kraju, nie wolno zapominać o dopełnieniu niezbędnych formalności. Do tego konieczne są takie dokumenty jak: przetłumaczona na język polski umowy kupna-sprzedaży, dowód opłacenia akcyzy i innych opłat rejestracyjnych, wynik badania technicznego a także tymczasowe tablice rejestracyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj