Konieczność corocznego zakupu ubezpieczenia OC nie musi być przykrą koniecznością – wystarczy, że poświęcisz chwilę na znalezienie najtańszego OC na rynku. Jak to zrobić? Wykonując kalkulację ubezpieczenia samochodu przy pomocy kalkulatora OC!

Kalkulator OC – narzędzie dla oszczędnych kierowców

Kalkulator OC to narzędzie, które w ostatnich latach cieszy się bardzo dużą popularnością. Korzystają z niego przede wszystkim kierowcy, którzy nie chcą przepłacać za obowiązkowe OC. I bardzo słusznie – skoro zakres OC jest zawsze identyczny, to po co płacić więcej? Bez wątpienia kalkulator OC pozwala na znalezienie najtańszego OC na rynku – i to dosłownie w kilka minut. Co ważne, narzędzie pozwala na nie tylko na wyszukanie taniego OC, ale też na dokonanie wygodnego zakupu wybranej polisy.

Jak wykonać kalkulację ubezpieczenia samochodu?

Wykonanie kalkulacji ubezpieczenia samochodu przy pomocy kalkulatora OC jest bardzo prosty. Wystarczy wybrać dowolny kalkulator, na przykład Porówneo, i wypełnić formularz. Pytania w formularzu są dobrze znane wszystkim kierowcom, którzy kupowali już ubezpieczenie komunikacyjne. Dotyczą one przede wszystkim samochodu (marka, model, rok produkcji, pojemność silnika itp.), kierowcy (wiek, miejsce zamieszkania, okres posiadania prawa jazdy, spowodowane stłuczki) oraz ubezpieczenia (od kiedy ma obowiązywać, jaki rodzaj polisy).

Na tej podstawie kalkulator OC dokonuje kalkulacji. Jak to wygląda? Jest to szczegółowe zestawienie cen ubezpieczenia OC w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Wspomniany kalkulator OC Porówneo pozwala na sprawdzenie cen w wielu firmach, i to tych, które są najbardziej doceniane na polskim rynku ubezpieczeniowym. Są to między innymi AXA, AVIVA, Generali, mtu24 czy Proama. Bez wątpienia są to ubezpieczyciele, którzy cieszą się dużym zaufaniem – nie tylko w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych.

Skuteczny sposób na tanie ubezpieczenie auta

Chyba każdy kierowca, kiedy tylko zbliża się koniec polisy OC, zaczyna zastanawiać się, jak znaleźć tanie OC i w jaki sposób zaoszczędzić na obowiązkowym ubezpieczeniu. To zupełnie normalne – tym bardziej, że ceny OC w Polsce w niektórych firmach potrafią być bardzo wysokie. Konieczność zapłacenia 2000 zł za OC bez wątpienia może spędzać sen z powiek. Na szczęście dzięki kalkulatorowi OC nie trzeba płacić takich składek. Często okazuje się, że niektórzy ubezpieczyciele są w stanie zaoferować to samo ubezpieczenie OC nawet o 1000 zł taniej – a jest to naprawdę spora różnica. Zaoszczędzoną kwotę można wydać na przykład na ubezpieczenie AC.

Kalkulator ubezpieczeń pozwoli również na znalezienie taniego AC!

Choć wielu kierowców chciałoby mieć ubezpieczenie Autocasco, nie wszyscy decydują się na jego zakup – głównie z uwagi an wysokie ceny. Nic w tym dziwnego – ceny AC potrafią być o wiele wyższe niż ceny obowiązkowego OC, a zakup dwóch polis to naprawdę spore obciążenie dla portfela. Na szczęście i w tym przypadku kalkulator OC może okazać się pomocny. Pozwala on bowiem na znalezienie nie tylko najtańszego OC, ale też AC.

Co więcej, wiele ubezpieczycieli oferuje bardzo korzystne zniżki dla kierowców, którzy zdecydują się na zakupienie takiego pakietu ubezpieczeń. Może okazać się nawet, że niektóre firmy oferują pakiet OC i AC taniej, niż inne samo OC. Brzmi jak dobry sposób na zaoszczędzenie na ubezpieczeniu, prawda? Wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora OC i AC!

Podsumowanie

Kalkulator OC i AC Porówneo to przydatne narzędzie dla wszystkich kierowców, którzy nie chcą przepłacać za ubezpieczenie samochodu. Wystarczy wypełnić formularz, wybrać najbardziej korzystną ofertę i dokonać zakupu – i to wszystko! W ciągu kilku minut możesz znaleźć najbardziej korzystną ofertę ubezpieczenia swojego auta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj