W 2020 roku pojawiło się sporo nowych samochodów, które wzbudziły niemałe emocje. Największe premiery motoryzacyjne początku nowej dekady zwracają uwagę nowoczesnymi rozwiązaniami, takimi jak chociażby coraz powszechniejsza elektromobilność. Niektóre koncerny wypuściły na rynek pojazdy oczekiwane od wielu miesięcy, podczas gdy inne wprowadziły do sprzedaży modele bez praktycznie żadnej wcześniejszej zapowiedzi. Na które auta z 2020 roku warto zwrócić uwagę?

Volkswagen ID.3 2020

Teoretycznie Volkswagen ID 3 pojawił się już jesienią 2019 roku, jednak dopiero niedawno trafił do faktycznej sprzedaży. Pojazd ten występuje w pięciu wariantach wyposażenia, w zależności od wersji w formie Basic lub Plus. Samochód wyróżnia się przestronnym wnętrzem, a także wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami. Na szczególną uwagę zasługuje wąski pasek diod pod szybą przednią, czyli ID Light. Pulsacyjne światło sygnalizuje gotowość do jazdy, a przy skręcaniu zgodnie z nawigacją kieruje się w lewą lub prawą stronę linii diod. W przypadku gwałtownego hamowania ID light rozbłyska intensywnie czerwonym światłem, podczas gdy o konieczności uzupełnienia akumulatora informuje światło zielone.

Fiat 500 2020

Nowy Fiat 500 należy do elektrycznej gamy pojazdów i stanowi trzecią już osłonę tego modelu. Pojazd wyróżnia się zmienionymi proporcjami bardziej zaokrąglonego nadwozia, którego pionowy przód nawiązuje do wersji z 1957 roku. Pod karoserią znajduje się zupełnie nowa platforma, posiadająca większy rozstaw osi i szerszy rozstaw kół. Innowacyjna architektura pozwoliła na utworzenie bardziej przestronnego wnętrza, dzięki czemu kierowca ma dużo więcej miejsca na nogi i ramiona. Nowy Fiat 500 zwraca też uwagę przejrzystym kokpitem, który posiada nieco mniej przycisków. Nad dwoma wlotami powietrza znajduje się ekran dotykowy, pozwalający na obsługę systemu UConnect 5.

Skoda Octavia 2020

Skoda również elektryfikuje swoją gamę modelową, czego dowodem może być czwarta już odsłona Octavii. Pojazd ten wyróżnia się minimalistycznym projektem, w którym zrezygnowano z klasycznego drążka zmiany położenia oraz panelu klimatyzacji. Sterowanie nawiewem odbywa się z poziomu ekranu multimediów, który dostępny jest nawet w podstawowych egzemplarzach. Nowa Skoda Octavia dysponuje większym bagażnikiem, pozwalającym na pomieszczenie pełnowymiarowego koła zapasowego. Przestrzeń dla pasażerów jest bardzo duża, co w połączeniu ze stosunkowo krótkimi siedziskami zapewnia ogromny komfort podczas dłuższych podróży.

Toyota Yaris 2020

Nowa odsłona Toyoty Yaris korzysta z innowacyjnej architektury TNGA (Toyota New Global Architecture). Model ten opiera się również na modułowe platformie GA-B, stanowiąc podstawę dla wielu kolejnych pojazdów marki. W nowym Yarisie wygospodarowano więcej miejsca między kierowcą a pasażerem, dzięki czemu wnętrze jest bardziej przestronne. Na uwagę zasługuje także pojemny bagażnik. Nowa odsłona wyróżnia się zastosowaniem czwartej generacji napędu hybrydowego, który obniża emisję spalin, zmniejsza zużycie paliwa oraz poprawia zdolność jazdy w trybie elektrycznym. Toyota Yaris w wersji 2020 daje możliwość ekologicznego poruszania się z dużymi prędkościami na dłuższych dystansach, bez konieczności częstego doładowywania akumulatora.

Wyprzedaż rocznika 2020

W 2020 roku zaszło wiele zmian w świecie motoryzacji. Producenci muszą spełniać normy narzucane przez elektromobilność, co przekłada się na pewne ograniczenie gam modelowych niektórych marek. Nie bez znaczenia pozostaje wzrost kosztów samochodów, spowodowany koniecznością uwzględnienia obowiązkowego wyposażenia dodatkowego. W takim przypadku bardzo opłacalny okazuje się zakup auta na wyprzedaży. Sposobem na oszczędność jest zwłaszcza wyprzedaż rocznika, którą każdego roku organizują salony. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie: https://wyprzedaz-rocznika.pl/. Na szczególną uwagę zasługuje wyprzedaż samochodów demonstracyjnych, czyli pojazdów przeznaczonych do odbywania jazd testowych. Auta te mają bardzo niski przebieg, a ich cena jest wyjątkowo atrakcyjna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj