Ogumienie przystosowane do jazdy podczas zimy

0
1776

Zawsze kiedy zbliża się sezon zimowy kierowca ma w obowiązku zadbać o to by poruszać się samochodem wyposażonym w opony zimowe. Jest to wymóg prawny, którego należy ściśle przestrzegać, a za łamanie prawa grożą wysokie grzywny. Zimą poruszanie się po drogach jest trudniejsze bo dochodzą nie tylko przeszkody w postaci śniegu, ale przede wszystkim powierzchnie oblodzone, co może być powodem poślizgu. Aby zadbać o bezpieczeństwo własne i innych, w jak najlepszym stopniu zminimalizować ewentualne niedogodności podczas jazdy zimą musimy zdecydować się na zmianę opon.

 

Korzystanie z łańcuchów śniegowych

 

Warto wspomnieć o innym sposobie popularnym, który można wypróbować i pomimo opon zimowych jeszcze bardziej przystosować pojazd do jazdy w trudnych warunkach. Rozwiązaniem takim okazują się łańcuchy śniegowe. Kierowcy coraz częściej korzystają z takiego udogodnienia, a niekiedy takie zabezpieczenie jest warunkiem koniecznym. Niektóre bowiem kraje nakładają na kierowców obowiązek posiadania takich łańcuchów śniegowych i używania ich podczas jazdy po oblodzonej, niewątpliwie zdradliwej nawierzchni. Co ciekawe można trafić na znaki drogowe, które informują o konieczności używania wspomnianych łańcuchów.

Przeważnie z łańcuchów śniegowych korzystają kierowcy samochodów dostawczych ( w tym także pojazdów typu BUS) Cross-Overów i SUV-ów. Odnośnie typu łańcucha też trzeba się zapoznać z odpowiednimi normami. Warto zatem przed podróżą dowiedzieć się, czy nie będziemy zmuszeni do posiadania takich łańcuchów śniegowych, co zwłaszcza sprawdza się w warunkach górskich.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj