Znane wszystkim entuzjastom motoryzacji testy NCAP pokazały, że niektóre auta produkowane także w Europie nie powinny ujrzeć światła dziennego. Najniebezpieczniejsze, tak można jednym słowem podsumować modele, które w testach NCAP nie zdobyły żadnego uznania.

Testy przeprowadzono pod kątem rynku Indyjskiego. Nie oznacza to jednak, że aut testowanych nie spotkamy w Europie, a tym bardziej w Polsce. Oto modele, które brały udział w felernych testach:

  • Suzuki-Maruti Alto 800
  • Tata Nano
  • Ford Figo
  • Hyundai i10
  • Volkswagen Polo (przed i po liftingu)

Najgorzej wypadły zderzenia czołowe. Tylko Volkswagen po liftingu był wyposażony w poduszki powietrzne, które mimo to nie zdziałały najwięcej. Testy NCAP pokazały, że jazda tymi autami powyżej 60 km/h to samobójstwo. Oczywiście możemy odetchnąć z ulgą, gdyż Indyjski rynek nie jest tak restrykcyjny, jak Europejski. W Europie 5 gwiazdek NCAP to standard, który nie jest powodem do dumy , a jedynie koniecznością. W Indiach nikt nie zwraca na t uwagi, pokazując jednocześnie zupełnie inne podejście producentów do produkcji aut w różnych regionach świata. Tak więc pod pojęciem bezpieczeństwa i motoryzacji w Indiach może kryć się zupełnie coś innego, niż w Europie. Możemy być jedynie zadowoleni, że jeździmy w lepszych, bardziej dopracowanych autach. Miejmy nadzieję, że ten stan rzeczy w Europie zmieni się tylko na lepsze. Życzymy także wszystkim mieszkańcom Indii, aby tamtejsze auta również zostały poprawione pod względem bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj