O1GEN

Na trwających Targach w Paryżu prócz nowej Corsy i mnóstwo innych aut, pojawiły się także motocykle. Skupimy się jednak na koncepcie, czyli projekcie, który może, ale nie musi wejść do masowej sprzedaży. Taki koncept przedstawił koncern Yamaha, który nazwał swój trójkołowy pojazd wdzięczną nazwą O1GEN.

Pojazd wygląda naprawdę zjawiskowo. Jest futurystyczny, na projektach przedstawia się naprawdę dobrze. Niestety, sceptycy od razu podkreślają, że nawet jeśli Yamaha zdecyduje się produkować trójkołowca na masową skalę, straci on swój urok i prestiżowy wygląd kosztem tańszych części i dopasowania do masowego rynku. Yamaha jak do tej pory nie zdradza szczegółów premiery lub nawet sprzedaży pojazdu.

Producent natomiast uchyla rąbka tajemnicy dotyczącej zastawania pojazdu. Ma to być pojazd do miasta, ale nie tylko. Jego terenowe opony nie wykluczają go z poruszania się po nieco trudniejszym terenie. Jednak patrząc na profil opon, nie wydaje się, aby O1GEN poradził sobie na stromym zboczu lub na obłoconych i śliskich wzgórzach. Jest to raczej pojazd, który nada się do paru lub na w miarę prostą, szutrową drogę.

Yamaha przemilczała walory techniczne. Jedyne, co wiemy to fakt, że koncept napędzany jest pasem napędowym. To nie koniec niespodzianek – już na kolejnych targach motoryzacyjnych Yamaha ma zamiar zaprezentować inny koncept. Cz będzie on równie zjawiskowy, jak model O1GEN? Przekonamy się niebawem, podczas targów w Eicmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj