Pamiętaj o zmianie opon z letnich na zimowe!

0
2688

zmiana oponBardzo wielu posiadaczy samochodów osobowych ma wątpliwości, który moment jest najwłaściwszy do zmiany opon letnich na zimowe. Z kolei inni w ogóle zapominają o tej konieczności, co jest bardzo nieodpowiedzialne. Z pewnością choćby raz spotkaliśmy się z osobą, która „pochwaliła się”, że zimę przejeździła na letnich oponach bez jakichkolwiek problemów. To zagrożenie na drodze nie tylko dla kierowcy, ale także jego pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Na ogół na zmianę opon z letnich na zimowe powinniśmy zdecydować się, gdy temperatura spadnie poniżej konkretnej wartości.

Z pewnością nie ustalimy z dużym wyprzedzeniem, kiedy będzie właściwy moment na zmianę opon. Użytkowanie opon zimowych jest wskazane podczas utrzymywania się ujemnych temperatur, a brać pod uwagę powinniśmy przede wszystkim najzimniejszy czas podczas doby. Temperatura powyżej 15 stopni Celsjusza jest wyraźnym sygnałem, że powinniśmy już zrezygnować z opon zimowych na rzecz opon letnich.

Elastyczność opony zimowej może być problematyczna w okresie letnim, bowiem rozgrzana zimówka może się po prostu ślizgać po drodze. Kierowcy mogą odczuć to przede wszystkim podczas ruszania, hamowania oraz skrętów. Klienci powinni w odpowiednim momencie zmieniać oponę zimową na letnią, bowiem w przeciwnym wypadku może ona szybko ulec nadmiernej eksploatacji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj