Corsa

Trwające targi motoryzacyjne w Paryżu przyciągają nowości. Jedną z nich jest nowy model Opla Corsy – niemieckiego giganta motoryzacyjnego, który już od ponad 32 lat produkuje auta dla mas. Tym razem na warsztat inżynierski trafił poczciwy, mały, miejski samochód, który trafił w zapotrzebowanie milionów kierowców na całym świcie. Mowa o Oplu Corsie – zwinnym i dynamicznym, przestronnym i miejskim aucie.

Można powiedzieć, że już pierwsze Corsy były bardzo uniwersalne. Nie paliły wiele, generowały dość duża ilość miejsca w środku, były bezawaryjne. Nowa Corsa to odświeżenie karoserii i wnętrza – nowy, awangardowy styl, więcej elektroniki. Baza auta pozostaje ta sama. W Paryżu zaprezentowano model w krwistym odcieniu czerwieni. Producent zapowiedział, że nowe Corsy otrzymają dynamiczniejszy silnik. Niemcy jednak zostają przy koncepcji oszczędności. Silniki o mocy 90 i 115 koni mechanicznych nie mają apetytu na paliwo większego, niż 4,1 litrów na 100 kilometrów.

Nowoczesne technologie w dobrym i sprawdzonym aucie – model ten zrobił już swoje dla koncernu niemieckiego. Jednak to nie koniec – wraca i już wojuje na arenie motoryzacyjnej. Targi w Paryżu tylko to potwierdzają, Corsa zebrała tam liczne pochwały i skupiła największą uwagę zainteresowanych.

Ople trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku – będą dostępne także w polskich salonach dealerskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here