Gimbusy w opłakanym stanie

0
1602

Gimbusy

Nie mamy zbyt dobrych informacji dla rodziców, które swoje pociech wysyłają do szkoły w autobusach, popularnie zwanych Gimbusach. Opublikowany raport przez ITD. Jasno pokazuje, że co 8 sprawdzony autobus wożący dzieci do szkoły był niesprawny i nie powinien pojawić się na drodze, a tym bardziej nie powinien wozić dzieci do szkoły.

Inspekcja Transportu Drogowego sprawdziła kilka tysięcy Gimbusów. Co 8 stracił dowód rejestracyjny z powodu braków, które zagrażały życiu i zdrowiu pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Kontrole prowadzone są na prośbę rodziców lub szkół oraz wyrywkowo. Od września ITD. Sprawdziło kilka tysięcy aut. Jednak największym zaskoczeniem była kontrola jednego z Gimbusów, który bez hamulców woził dzieci na basen!

Na 1180 skontrolowanych autobusów, 180 straciło dowód rejestracyjny, a 23 musiało powrócić do bazy na lawecie – kontrolerzy w tych przypadkach zakazali dalszej jazdy, nagradzając kierowcę mandatem. Najwięcej niesprawnych autobusów kontrolerzy zatrzymali na Podlasiu, w województwie Dolnośląskim, Lubelskim i Śląskim.

Dlaczego autobusy wożące dzieci są w tak opłakanym stanie? Przewoźnicy zasłaniają się za oczywistym powodem – brakiem pieniędzy na konserwację aut. Winne są także stacje kontroli pojazdów – wszystkie autobusy miały ważne przeglądy techniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj