Seat Leon – nowy model

0
3954

Seat Leon

Już wkrótce na drogach pojawi się kolejny samochód koncernu Seat. Jest to odnowiona, lepiej wyposażona wersja samochodu Seat Leon, który przez wielu komentatorów i pasjonatów motoryzacji został okrzyknięty samochodem miesiąca. Nowy Seat Leon to kwintesencja tego, czego od samochodu się oczekuje.

O zgrabny wygląd zadbali projektanci od dawna współpracujący z tą marką. Mówi się więc, że samochód zaprojektowany jest w hiszpańskim stylu. Na szczególną uwagę zasługuje tu przede wszystkim opływowy kształt, który sprawia, że auto wydaje się bardzo dynamiczne i zwrotne. Jednocześnie jednak jest niewielkie, co znacznie ułatwia mu poruszanie się po mieście, parkowanie nawet na najbardziej zatłoczonych parkingach. Jednak miłośników dobrych samochodów z pewnością zainteresuje to, co Seat Leon ma pod maską. Samochód wyposażony jest w silnik diesla lub, do wyboru, silnik na benzynę.

Co ciekawe, wszystkie te silniki spełniają najbardziej wyśrubowane normy Europejskie, jeśli chodzi o ekologię. Bo twórcy nowego Seata Leon od razu założyli, że w przypadku małych, kompaktowych i rodzinnych samochodów, współcześnie to właśnie ekologia odgrywa główną rolę. Samochód musi być wygodny, ładny, ale i przyjazny środowisku naturalnemu. Oprócz ekologicznego silnika, który w przypadku silnika o pojemności 1,8 spełnia najwyższą z aktualnie obowiązujących norm, ekologiczne myślenie widać także w designie, bo samochodów jest lżejszy od poprzedniej wersji aż o blisko 90 kilogramów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj