Jesień to dla kierowców ciężki czas – ze względu na opady deszczu. Niezbędne jest dostosowywanie jazdy do warunków panujących na drogach, ponieważ na śliskiej nawierzchni nie jest trudno wpaść w poślizg. Kierowcy muszą bezwzględnie pamiętać o przestrzeganiu kilku istotnych zasad, jeśli chcą zapewnić bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale i pozostałym uczestnikom ruchu. Nie trzeba chyba dodawać, iż należy jeździć rozważnie, trzymając na kierownicy obie dłonie, ponieważ dzięki temu łatwiej jest zapanować nad samochodem.

Samo auto musi być oczywiście dobrze przygotowane do jesieni. W pierwszej kolejności należy sprawdzić stan opon. Nie wszyscy przykładają do tego należytą wagę, a jeśli bieżnik jest zbyt mocno starty, wówczas opona traci swoją przyczepność, a woda spod niej nie jest odprowadzana w należyty sposób. Kontroli wymagają także światła. Miesiące jesienne są bardzo pochmurne i ciemne, dlatego też kwestia widoczności na drogach nabiera w tym momencie szczególnego znaczenia. Bez sprawnie działających świateł nie ma zaś o tym mowy.

Obowiązkowo należy sprawdzić stan wycieraczek, albowiem to one odpowiadają za odprowadzanie wody z szyb. Na drogach nie ma co się popisywać – zwłaszcza, że polskie drogi nie słyną z najlepszego stanu, wiele jest dziur, co sprzyja tworzeniu się kałuż i zwiększa ryzyko kolizji oraz wypadków. Przejeżdżając przez kałuże, warto pomyśleć o pieszych, o czym niestety wielu kierowców zapomina.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj