Już od dawna wiemy, że w zachodnich krajach Unii, a w szczególności w Niemczech jest zupełnie inaczej niż u nas. Poziom zarobków jest znacznie wyższy dzięki czemu ludzie mogą pozwolić sobie na więcej przyjemności. Inaczej dba się także o władze rządzące krajem i o bezpieczeństwo – więcej inwestuje się w drogi i rozwój miast. Tym razem wiele zyskała niemiecka policja, ponieważ dostała całkiem nowe radiowozy marki BMW – jakżeby mogło być inaczej!

Nowy radiowóz jest odniesieniem to akcji, która funkcjonuje pod hasłem „Tune It! Safe”, a jej najważniejszym zadaniem jest tuning, ale tylko i wyłącznie odpowiedzialny. W związku z tym nad modelem jaki został oddany do dyspozycji policji pracowała niemiecka policja a także Ministerstwo transportu.

Jak donoszą wieści, model na jakim si wzorowano to BMW 428i Coupe, który został odpowiednio dopracowany przez firmę specjalizującą się w tego rodzaju zmianach, a więc AC Schnitzer. Specjaliści tam pracujący zajęli się zmianami wizualnymi jak i bardziej technicznymi, funkcjonalnymi. Co więc zmienili? Główne przemiany to chociażby aluminiowe felgi o wielkości aż 21 cali, z oponami bardzo dobrej firmy, a mianowicie Hankook 245/30 ZR 21 Ventus S1evo. To jednak nie wszystko – auto ma sportowe zawieszenie, które spowodowało, że wysokość jazdy zmniejszyła się aż o 25 milimetrów. W samochodzie nie brak wielu ciekawych dodatków, takich jak chociażby aerodynamiczne akcesoria typu spoilery czy dyfuzory. Moc również do pozazdroszczenia, bo podrasowano także silnik do 294 KM oraz 420 Nm, dzięki czemu można osiągać prędkość 250 kilometrów na godzinę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj