Choć samochody kojarzą się nam przede wszystkim z zapaleńcami płci męskiej, to tak naprawdę coraz więcej kobiet interesuje się autami nie tylko pod kątem ich wyglądu, ale również w kwestii bardziej technicznej. Kobiety jeżdżą coraz lepiej, wbrew powszechnemu przekonaniu i mają jasne preferencje co do aut.

Z tego, jak i kilku innych powodów powołany został konkurs, którego zadaniem było wyłonienie najlepszego samochodu w 2013 roku, ale miał być to samochód damski. Co to oznacza? Womens World Car of the year to konkurs, który miał pokazać preferencje samochodowe płci pięknej. Co się zatem okazało? Głosy na najlepsze auto nie oddawały jednak zwykłe kobiety, ale przede wszystkim dziennikarki motoryzacyjne, które nieco bardziej znają się na rzeczy i są w stanie spojrzeć na auto pod wieloma kątami. Dziennikarki z całego świata brały zatem pod uwagę kilka konkretnych cech, a mianowicie praktyczność, oszczędność, przestronność i oczywiście możliwość wykorzystania auta na przykład do przewozu dzieci.

W związku z tym wyłoniono kilka samochodów, w kilku kategoriach, na przykład samochód ekonomiczny, rodzinny, sportowy i luksusowy. Biorąc jednak pod uwagę klasyfikację generalną, a więc auto, które jest idealne pod każdym względem trudno wybrać jeden jedyny model. Auta rywalizowały ze sobą idąc niemal łeb w łeb, ale w końcu udało się wyłonić zwycięzców. Panowie powinni poczuć się dumni, że kobiety potrafią tak dobrze typować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj