Europejczycy bardzo cenią sobie japońskie samochody, o czym doskonale świadczy obecność na starym kontynencie pojazdów marki Mitsubishi cieszących się dużą popularnością. W tym roku Mitsubishi świętuje swoje 40-lecie w Europie. Oficjalne obchody zaplanowane zostały a październik. Historia tej firmy sięga jeszcze drugiej połowy XIX stulecia, założył ją w 1870 r. finansista i transportowiec Yataro Iwasaki.

Warto nadmienić, iż za wspomnianą marka kryje się nie tylko przedsiębiorstwo samochodowe, ale także i inne przedsiębiorstwa, m. in. reprezentujące przemysł ciężki. 40 lat na rynku europejskim to znakomita sposobność ku temu, aby przypomnieć sobie o kilku najważniejszych wydarzeniach, od których wszystko się zaczęło. Co prawda pierwsza europejska prezentacja Mitsubishi miała miejsce podczas Salonu Samochodowego w Londynie, jednakże sprzedaż aut sygnowanych tą marką rozpoczęła się w Europie wcześniej, bo w 1956 r. (początkowo w Hiszpanii, a 6 lat później również w Grecji).

Bardzo ważny jest tutaj 1970 r., albowiem wówczas zawarta została umowa pomiędzy Mitsubishi Heavy Industries Co. a Chrysler Corporation. W efekcie powołano do życia Mitsubishi Motors Corporation, co stworzyło podwaliny pod wejście japońskiego giganta na europejskie rynki. W 1975 r. ruszyła na Tereni Belgii, Wielkiej Brytanii oraz Holandii sprzedaż modeli Lancer i Galant. Swoje pierwsze w Europie biuro firma Mitsubishi uruchomiła w Rotterdamie w 1977 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here