Jak chronić samochód przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych: Zastosowanie powłok ceramicznych

0
320

Coraz więcej osób decyduje się na dodatkową ochronę lakieru w swoim aucie. Wśród najbardziej popularnych i skutecznych metod jest nakładanie powłoki ceramicznej. Czym dokładnie jest ta powłoka i jakie ma właściwości? Jaki jest koszt takiej operacji i dlaczego ta metoda jest warta zastosowania?

Dlaczego lakier samochodowy jest ważny?

Lakier samochodowy pełni dwie ważne funkcje – ochronną i ozdobną. W trakcie regularnego użytkowania auta, lakier jest narażony na różnorodne uszkodzenia. Mogą to być: kamienie, pyłki, lód, kwaśne deszcze, ptasie odchody, gałęzie drzew i wiele innych.

Gdy uszkodzenia są powierzchowne, cierpi tylko dizajn naszego auta. Lakier wówczas matowieje, powstają rysy i hologramy. Gdy uszkodzenia są głębsze mogą prowadzić do uszkodzenia lakieru bazowego, a w konsekwencji do pojawienia się korozji.

Na szczęście istnieje skuteczny sposób na dodatkową ochronę lakieru. A jest nim powłoka ceramiczna.

Czym jest powłoka ceramiczna?

Wśród najnowszych technologii, powłoka ceramiczna to najbardziej zaawansowany i skuteczny sposób zabezpieczenia lakieru samochodowego.

Powłoka ceramiczna posiada cenne i użyteczne właściwości:

  • łączy się z lakierem bezbarwnym i tworzy trwałą powłokę ochronną,
  • zabezpiecza lakier przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych (również przed promieniowaniem UV) oraz mechanicznych,
  • nawet gdy dojdzie do zarysowania, rysa pojawi się na powłoce, a nie na fabrycznym lakierze,
  • nadaje wysoki połysk dla lakieru bezbarwnego,
  • nie zatrzymuje wody,
  • pogłębia kolor samochodu,
  • jest bardzo trwała (przy odpowiedniej pielęgnacji może wytrzymać nawet do 5 lat).

Zadbaj o wygląd i kondycję swojego auta o każdej porze roku. Powłoki ceramiczne to świetny pomysł na dodatkową ochronę lakieru w Twoim samochodzie.

Ile kosztuje nałożenie powłoki ceramicznej?

Profesjonalne nałożenie powłoki ceramicznej w studiu detailingowym to koszt około 1000 – 5000 zł. Cena zależy od wielu czynników, między innymi:

  • wielkości samochodu,
  • rodzaju użytego środka,
  • ilości powierzchni do zabezpieczenia (np. czy zabezpieczone mają być dodatkowo felgi i tworzywa sztuczne),
  • ilości godzin, które fachowcy poświęcają na pracę.

Czasami okazuje się, że lakier auta musi być odpowiednio przygotowany do nałożenia powłoki ceramicznej, co znacznie podwyższa koszty. Aby sprawdzić koszt całego przedsięwzięcia najlepiej odwiedzić studio detailingowe i poprosić o wycenę. Wówczas będziesz wiedzieć na czym stoisz i zaplanujesz zlecenie takiej usługi w odpowiednim czasie.

Dlaczego warto zastosować powłokę ceramiczną w swoim aucie?

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje auto ładnie się prezentowało i było sprawne jak najdłużej – zastosowanie powłok ochronnych to świetny pomysł. Jest to dodatkowa ochrona przed możliwymi uszkodzeniami spowodowanymi przez czynniki atmosferyczne i mechaniczne. Powłoka ceramiczna to także zabezpieczenie lakieru przed korozją.

Niektórzy w ogóle nie zwracają uwagi na lakier podczas kupna lub sprzedaży auta. Tymczasem jest to bardzo ważny element, który wpływa na wartość samochodu. Świadczy on nie tylko o zadbaniu i elegancji pojazdu, ale jest prawdopodobnym wyznacznikiem jego stanu technicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj