winter-tires-2861853_1280Samochody lubią sprawiać problemy szczególnie wtedy, gdy najmniej się tego oczekuje. Jednym z najczęstszych z nich jest problem z oponami.

Uciekające powietrze, przebite opony czy konieczność wymiany kół na sezonowe to zagadnienia, które osoby prywatne dotykają stosunkowo rzadko, ale dla przedsiębiorców mogą być prawdziwym utrapieniem. Szczególnie wtedy, gdy mają oni własną flotę samochodową.

Każdy przedsiębiorca działający w branży transportowej wie, jak ważna jest dostępność samochodów. Pomijając sytuacje, w których problem wymaga wsparcia mechanika, najczęstszą przyczyną opóźnień są koła. Niewiele trzeba, by z opony zaczęło uciekać powietrze, a przecież nie można co chwilę zatrzymywać się dopompowywać jej. Zapasowe koła natomiast nie są rozwiązaniem, bo najczęściej mają ograniczenie odnośnie ilości kilometrów, jakie można na nich pokonać. Dla większości jest to ograniczenie zbyt surowe.

Wulkanizacja to nie tylko pomoc przy wymianie opon na sezonowe. To również serwis opon, czyli przechowywanie, wymiana, a także zakup nowych i sprzedaż starych opon w imieniu przedsiębiorcy. Ta oferta dostępna jest niemal wyłącznie, gdy serwis wulkanizacyjny ma podpisaną umowę z firmą. Oczywiście to tylko część udogodnień, na jakie może liczyć przedsiębiorca. Umowa to również często mobilna wulkanizacja z płatnością na podstawie faktury, co dla wielu kierowców i przedstawicieli handlowych pracujących dla firmy może się okazać prawdziwym wybawieniem. Podobnie jak możliwość naprawy opony na miejscu zdarzenia i kontynuowanie dalszej podróży bez przeszkód. Mobilny serwis samochodów jest oczywiście dostępny również w przypadku zleceń ad hoc, ale w takich sytuacjach wymaga uiszczenia opłaty gotówką na miejscu, co nie jest szczególnie dogodną opcją.

Podpisanie umowy z serwisem wulkanizacyjnym to idealne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, który ma własną flotę samochodów. Niezależnie od tego, czy flota ta służy do transportu ludzi czy towarów. To również bardzo dobre wyjście w przypadku kierowców prowadzących własną działalność, dla których każda godzina bez samochodu to utrata zysku. Można jej uniknąć w prosty sposób – wystarczy umowę skonstruować na zasadzie abonamentu lub zleceń. Wszystko zależy od potrzeb przedsiębiorcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here