samochod3Dojazd taksówką może sporo kosztować. Mamy jednak alternatywę – usługi takie jak przejazdy Uberem czy car-sharing. Kiedy zapłacimy najmniej za dojazd do celu?

Chociaż zdecydowanie najtańsza jest komunikacja miejska, to jednak pod względem wygody i punktualności często pozostawia wiele do życzenia. Gdy liczy się szybki i komfortowy dojazd do celu, najlepiej mieć do dyspozycji samochód.

Jeśli chcemy dotrzeć na miejsce, zwykle myślimy o taksówkach. Korporacje taxi działają w każdym mieście, ale musimy liczyć się wtedy z dość wysokimi kosztami obsługi. Kurs na kilkukilometrowym dystansie może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych. Są jednak tańsze alternatywy, które idealnie sprawdzą się podczas wakacji, podróży biznesowych czy załatwiania codziennych spraw.

Dojazdy Uberem

Uber działa obecnie w kilku dużych polskich miastach. To usługa polegająca na zamówieniu auta z kierowcą przez smartfona, która podobna jest to usług taxi, ale zapłacimy za nią mniej. Jest też bardzo wygodna – wszystko załatwiamy przez telefon i nie musimy mieć przy sobie gotówki, ponieważ rozliczenie odbywa się bezgotówkowo.

Dojazdy Uberem są dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy chcemy przejechać z jednego punktu do drugiego. Co jednak wybrać wtedy, gdy chcemy mieć auto do własnej dyspozycji?

Car-sharing

Najlepszą alternatywą dla taksówek oraz dla Ubera jest car-sharing. Taką usługę w Polsce oferuje firma 4mobility.pl, która aktualnie działa w Warszawie oraz w Poznaniu.

Car-sharing to wynajem samochodu na minuty – usługa współdzielenia pojazdów, która jest podobna do wynajmu rowerów miejskich. Nie musimy wtedy odwiedzać biura wypożyczalni, ponieważ auto wynajmiemy także przez smartfona. Trzeba tylko zarejestrować się w aplikacji, podając swoje dane. Rozliczenia również są bezgotówkowe – wystarczy podpiąć kartę.

Usługi współdzielenia samochodów jak w 4mobility.pl są bardzo wygodne i dodatkowo tanie. Rozliczenie odbywa się nie za cały dzień, ale za wykorzystane minuty i za przejechane kilometry, dlatego nie płacimy za ten czas, którego nie zużyjemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here