Kamera cofania z rejestratorem – zalety posiadania

Kamera cofania to popularny wariant wyboru wśród przydatnych urządzeń samochodowych. Zdecydowanie częściej wybierana niż tradycyjne czujniki parkowania. Jakie zatem kamera ma zalety? Specyfikę tego urządzenia oraz jego pozytywy przedstawimy w poniższym artykule.

Czujniki parkowania – czy to lepsze rozwiązanie?

Wiele osób uważa, że czujniki parkowania są lepszym rozwiązaniem na co dzień. Mimo braku wyświetlacza, na którym wyświetlałby się obraz. W przypadku czujników byłyby to cyfrowe linie, oszacowujące położenie samochodu, a nie pogląd tego, co dzieje się z tyłu. Poprzez sygnały ostrzegawcze sygnalizują odległość pojazdu od przeszkody. Niestety ich dużym minusem jest to, że sygnały te pojawiają się już, wtedy gdy jesteśmy nawet od danego samochodu lub elementu oddaleni o 40-50 cm. Najczęściej czujniki znajdują się z tyłu auta, np. na tylnych zderzakach. Można zamontować je również z przodu, a także po bokach. Wymaga to jednak dodatkowych specjalnych otworów. Nie zawsze wyglądają one estetycznie, co niekiedy zniechęca kierowców do wyboru tego typu urządzenia.

Kamera cofania – zalety posiadania

Kamera cofania to precyzyjne urządzenie, które ma bardzo dużo praktycznych zalet. Montuje się ją w tylnej części auta – zderzak bądź ramka tablicy rejestracyjnej. Drugie z tych rozwiązań jest najczęściej wybierane. Z kolei wyświetlacz instaluje się na desce rozdzielczej wewnątrz pojazdu, na przedniej szybie bądź montuje się w lusterko wsteczne (wówczas obraz wyświetli się podczas wrzucenia biegu wstecznego). Podgląd, jaki zapewnia nam ekran to przejrzysty obraz wraz także z cyfrowymi liniami, które mają za zadanie pomóc nam dodatkowo określić położenie samochodu. Ciekawym rozwiązaniem wybieranym przed kierowców jest kamera cofania z rejestratorem. Zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo podczas jazdy. Najwyższa jakość materiałów, stabilizacja obrazu oraz ochrona przed wstrząsami, to kolejne z cech tego urządzenia. Zdecydowanie manewry parkowania oraz cofania staną się o wiele prostsze, jeśli zdecydujemy się na kamerę cofania. Musimy jedynie zaopatrzyć się w odpowiedni model o wysokiej jakości. Na rynku dostępna jest bezprzewodowa oraz przewodowa wersja tego urządzenia. W przypadku pierwszego rozwiązania kamerę łączy się z wyświetlaczem najczęściej poprzez Wi-Fi bądź specjalnie oprogramowanie. Przewodowa wersja może przysporzyć nam nieco więcej kłopotów, ale to sprawdzone rozwiązanie, które zapewnia nam przejrzysty i precyzyjny obraz.

źródło zdjęcia: pl.freepik.com