Ubezpieczenie GAP – co to jest i komu się opłaca?

renault-professionnelsW obecnych czasach warto zabezpieczyć się na wszelkie okoliczności. Wielu może uznać, że takie chuchanie na zimne, to tylko kolejny pretekst, aby wydać pieniądze. Nic bardziej mylnego. Wystarczy, że nieszczęście dopadnie nas (odpukać!), a wtedy od razu będziemy żałować, że nie zainwestowaliśmy we własne bezpieczeństwo.

Kupując auto jesteśmy oczywiście zobligowani, aby skorzystać z OC. Wybór pozostałych ubezpieczeń komunikacyjnych zależy już od nas. Możemy zdecydować się na AC, NNW, ZK oraz pakiet Assistance. Oferty ubezpieczycieli nierzadko wzbogacone są o dodatkowe ubezpieczenia GAP – http://www.renaultfinansowanie.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-gap. Propozycja od Renault Finansowanie obejmuje zarówno opcję finansową oraz fakturową.

Powstaje pytanie, co zyskujemy w ramach ubezpieczenia GAP? W najogólniejszym skrócie – ograniczenie straty finansowej w przypadku szkody całkowitej. GAP Finansowy skierowany jest do leasingobiorców, których auto zostało skradzione, spalone, bądź uległo innemu całkowitemu zniszczeniu. GAP wyrównuje poniesioną stratę, tak aby możliwe było spłacenie zobowiązania leasingowego.

Opcja Fakturowa również dotyczy klientów leasingowych, aczkolwiek wsparcie polega na pokryciu różnicy między wartością początkową auta a odszkodowaniem, które zostało wypłacone po szkodzie całkowitej. Wszystko po to, aby różnica między wartością samochodu w dniu zakupu, a dniem zajścia wypadku nie była odczuwalna.

Obydwa ubezpieczenia GAP charakteryzują się prostymi, przejrzystymi zasadami. Ochrona trwa przez cały okres umowy leasingowej, czyli do 60 miesięcy, natomiast minimalne, gwarantowane odszkodowanie wynosi 1000 złotych.  Procedura przystąpienia do ubezpieczenia, także nie jest skomplikowana – wystarczy zawrzeć umowę AC, która obejmuje ryzyko całkowitego zniszczenia, a następnie podpisać deklarację przystąpienia do ubezpieczenia  w momencie zawarcia umowę leasingu.

We współczesnym świecie stres jest nieodzownym partnerem naszego codziennego życia. Warto zatem sprawić, aby nie pojawiał się w sytuacjach, których można było uniknąć. Zatem – warto się ubezpieczać.