auto-1357604_1280Mazda Motor Corporation to koncern japoński założony już w roku 1920 przez Jujiro Matsuda. Na rynku polskim struktura tego producenta pojawiła się w roku 2008, więc stosunkowo późno.

Początkowo firma funkcjonowała pod nazwą Toyo Cork Kogyo, aczkolwiek czternaście lat po rozpoczęciu działalności nieoficjalnie zmieniono ją na Mazda. W 1931 roku ruszyła pierwsza produkcja pojazdów, które stanowiły połączenie motocyklu i samochodu. Były to bowiem trójkołowe, nieduże bagażówki. Pierwszy typowy pojazd czterokołowy został zaprezentowany światu przez tę japońską firmę dopiero w 1960 roku (gdyż początkowe prace nad prototypowym autem zostały wstrzymane przez wybuch II wojny światowej, a potem przez zniszczenia dokonane przy udziale bomby atomowej). Pierwszy samochód osobowy zaprezentowany przez firmę Jujiro Matsude został nazwany Mazdą R360. Był on pojazdem raczej o lekkiej konstrukcji, jeśli mowa o nadwoziu to był to typ coupe. R360 było napędzane dwucylindrowym, chłodzonym powietrzem silnikiem o pojemności 356 cm3.

Mazda w Polsce

Auto to jest stosunkowo popularne w naszym kraju w ostatnich latach. Szczególnie upodobaliśmy sobie chyba model 323F. Fanom serii „Fast and Furious” znane mogą być również bardzo dobre modele Mazdy RX7 i Mazdy RX8.

W Polsce mamy stosunkowo dużo dealerów zajmujących się dystrybucją pojazdów tejże marki. Są to choćby Autoryzowane Salony Sprzedaży we Wrocławiu, Bydgoszczy, Łodzi, Lublinie, Krakowie, oczywiście w Warszawie, Opolu, Rzeszowie, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu czy w Szczecinie. Choćby w tych dwóch ostatnich znaleźć możemy także Autoryzowane Stacje Obsługi. W miejscu tym możemy sobie pozwolić na naprawę i konserwację naszego pojazdu. Usługi te są świadczone w systemie dystrybucji utworzonym przez dostawcę pojazdów. Jako iż należymy do Unii Europejskiej, obowiązują nas jej przepisy, a zgodnie z nimi mamy prawo do wyboru między ASO a niezależnym warsztatem – oczywiście bez utraty gwarancji. Autoryzowane Stacje Obsługi bez wątpienia zapewnią nam większą jakość oferowanych usług, ale co za tym idzie także i cena za nie może być większa, a niżeli w niezależnych warsztatach. Na pewno na plus dla Autoryzowanych Stacji Obsługi jest to, iż naszym pojazdem zajmą się tam profesjonaliści, którzy nie powiedzą nam, że czegoś nie da się naprawić – po prostu wezmą się za to i doprowadzą do takiego stanu, by znów działało lub pracowało lepiej. Jeśli więc chcemy oddać swoje auto do serwisu to możemy skierować się bez najmniejszego problemu do ASO Mazda w Poznaniu, Opolu, Szczecinie, Warszawie – takich miejsc jest naprawdę sporo, a przecież jeśli nasz pojazd ma być sprawny – a co za tym idzie i bezpieczny – to powinniśmy przedłożyć jakość i profesjonalizm usługi ponad niższą cenę. Nie warto przecież ryzykować swojego i czyjegoś życia. A Autoryzowane Serwisy Obsługi są w stanie zapewnić nam w pełni profesjonalne naprawy i konserwacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here